Get Adobe Flash player

Радіомовлення

Історія радіо бере свій початок з 1933 року, коли на Чернігівщині було створено обласний комітет радіомовлення. Подальші віхи становлення радіомовлення пов’язані з широкою радіофікацією області, створенням проводової мережі розповсюдження програм.

Формування діючого технологічного комплексу почалося із введенням у 1960 році в експлуатацію Будинку радіо, де було створено апаратно-студійний комплекс радіомовлення.

Поряд з технічним розвитком формувалися також колектив працівників обласного радіо, творче обличчя місцевого радіомовлення. За десятиліття, що минули, змінілося кілька поколінь журналістів. Але завжди в центрі їх уваги була людина, рідний край, його історія, культура, проблеми і здобутки. Чимало яскравих радіосторінок вписано, зокрема, завдяки творчим пошукам і зусиллям ветеранів А.Усенка, Н.Данильченко, М.Кохася, М.Монастирської, П.Чміля, А.Соколової, Б.Наріжного, А.Рожаліна, П.Дідовича, Ю.Ганжі, А.Шабаліної, А.Науменка,М.Мандрики, В.Орєшка, В.Кужельного, О.Грязєва, В.Сороки та інших. Радіоестафету ветеранів гідно продовжують О.Шолох, А.Тютюнник, О.Кияшко, В.Попок, В.Громова, Н.Дерев’янко, В.Балінський, В.Сидорова, Н.Купрієнко, А.Хоружий, В.Лисиця. Також у колективі сформована молода креативна команда, яка забезпечує мовлення на Fm-радіостанції «Чернігівська хвиля». Це – П.Солодовник, В.Єрмоленко, Л.Рябець, В.Куспекова, А.Сисенко.

Сьогодні на озброєнні радіожурналістів стаціонарні студії та апаратні, оснащені сучасним устаткуванням вітчизняного і зарубіжного виробництва, що забезпечує оперативну підготовку матеріалів до ефіру. Тут впроваджена і діє цифрова технологію монтажу і випуску програм в ефір.

Радіо здійснює мовлення обсягом 4 години на добу на каналі УР-1 проводовою та ефірною мережею на понад 70% території області і виробляє 25 різножанрових радіопрограм.

А в смт Холми працює Fm-радіостанція «Чернігівська хвиля» з цілодобовим обсягом мовлення, яке здійснюється на північні райони Чернігівщини.

Телерадіокомпанія «Сівер-центр» значну увагу приділяє переходу на нові стандарти радіомовлення в Fmдіапазоні. Мовлення у цьому форматі вже здійснюється у Новгороді-Сіверському на частоті 101,0 Мгц та у смт Холми на частоті 101,2 МГц., у Чернігові на частоті 98,2 МГц. Також вирішується питання про його запровадження в м.Прилуки, м.Сосниці.

Передачі


ПогодаКурси валют