Get Adobe Flash player

Чоловічий хор зі Швейцарії сьогодні заспівав у найбільшій підземній церкві Лівобережної України

Чоловічий хор зі Швейцарії сьогодні заспівав у найбільшій підземній церкві  Лівобережної України. «Männerstimmen Basel» (Мьоннерштімен Базель) в Чернігові вперше, співатимуть твори німецького романтизму. Вперше за 20 років свого існування оркестр філармонійного центру зіграє з чоловічим  хором. «Розминали» голоси в акустиці Антонієвих печер.

 

Олег Васюта, заввідділом досліджень печер заповідника «Чернігів стародавній»: «Засновник монастиря – монах Антоній, який народився неподалік Чернігова в 983 році.»

Перед виступом в Чернігові  у чоловічого хору зі швейцарського Базеля – екскурсія в підземний монастир.

 

Екскурсовод пояснює, навіщо монастир побудували під землею. Розповідає легенду про привида, який живе в Антонієвих печерах.

Хористи ходять, роздивляються і всюди випробовують акустику

У церкві Феодосія Тотемського – найбільшому підземному храмі Лівобережної України – співають. Понад 30 чоловічих  голосів на глибині 8,5 метрів під землею – така тут висота стелі.

 

Олівер Рудін, диригент Базельського чоловічого хору «Männerstimmen Basel»: «Дуже особлива атмосфера – звичайно, мало місця, але було дуже приємно там співати.»

 

«Мьоннерштімен Базель» в Чернігові вперше. Також виступатимуть в столиці. Цикл концертів назвали «Герої». В ньому кантати Йоганеса Брамса і Макса Бруха та балада Роберта Шумана

Олівер Рудін: «Ці твори, які ми будемо виконувати з оркестром – з німецького романтизму, 19 століття, і у всіх 3-х є сюжет та герої. Плюс акапелла буде  — пісня, яку написав один із наших музикантів. + 02.05 І ми раді виступати тут – дуже цікавий цей обмін культур.»

 

Супроводжуватиме хор в Чернігові академічний симфонічний оркестр «Філармонія»

Микола Сукач, головний диригент академічного симфонічного оркестру «Філармонія»: «Це значна подія, бо за 20 років існування академічний симфонічний оркестр «Філармонія» вперше співпрацює з саме чоловічим хором. Прекрасним хором. Вони всі вихованці знаменитого на увесь світ базельського хору хлопчиків. Твори, які вони привезли, в Україні ще не виконувались, тому у нас було складне репетиційне завдання. Вони перлини світової музики хорової, але популярність їх обмежена тим, що дуже мало чоловічих хорів.»

 

Концерт Базельського чоловічого хору відбудеться сьогодні у залі обласного Філармонійного центру.

Передачі


ПогодаКурси валют