Get Adobe Flash player

За перевищення швидкості понад 20км/год від норми — штраф 255грн, на понад 50-т — 510 грн

Відсьогодні патрульні почали штрафувати водіїв за перевищення швидкості. Це фіксують за допомогою пристрою Трукам. За перевищення швидкості на понад 20 кілометрів на годину від норми водій повинен буде сплатити 255 гривень штрафу, на понад 50-т — 510 гривень. Знімальна група UА: Чернігів сьогодні побувала в  на місці, де патрульні фіксують порушення пристроєм Трукам. Деталі у сюжеті Наталії Гоман.

 

У цьому населеному пункті допустима швидкість – 50 кілометрів на годину. Про фото- та відеофіксацію водіїв попереджає такий знак у Кіптях.

Дмитро Дяченко, капітан поліції: «Засіб фіксує правопорушення, про це ми робимо відповідний запис у постанові. І в подальшому, якщо водій буде оскаржувати дану постанову, до постанови додається фото правопорушення його. Ведеться відео фіксація, потім зупиняється, і потім водію надаємо необхідний відеозапис, з якою швидкістю він рухався по даній ділянці автодороги.»

 

За годину перебування знімальної групи з патрульними вони оштрафували п’ятьох автомобілістів. Водії можуть сплатити штраф одразу на місці за допомогою терміналу або протягом 15 днів прийти до банку з постановою і чеком. Юрій Стельмах перевищив допустиму швидкість на 36 кілометрів.

Юрій Стельмах, водій: «Взагалі підтримую.Тільки в кущах щоб не ховались. Знав, попереджували вони зразу там. Чи з сьогоднішнього дня вони будуть штрафувать, да? Ну вже буду знать. Будем уже ж соблюдать.»

Дмитро Дяченко, капітан поліції: «Водії з розумінням ставляться, поки що ніхто особливо ніяких нарікань відносно роботи даного приладу не надходило від водіїв.»

Олексій Харченко, водій: «Я сам водій з 82-го року. Те, що зараз зроблено, може трошки поліпшиться. Бо травматизм на дорогах великий і жертв багато, що дивуєшся. Тому, звичайно, позитивно ставлюсь до цього.»

 

Перші труками з’явились на дорогах України у 2010-му. Тоді водії скаржились на неточність приладу, каже адвокат Анатолій Селюх. Він спеціалізується на дорожньо-транспортних пригодах.

Хрип Анатолій Селюх, адвокат: «Я пам’ятаю, що була скарга, вона закінчилась скасуванням цієї постанови про адміністративне стягнення. Була свідкова база, тому що водій їхав, не перевищував швидкість. Там було при автоматичному фіксуванні також два транспортні засоби на фотографіях. І вони були фактично на одній лінії. Не те, щоб один позаду значно, а один попереду.»

Дмитро Дяченко, капітан поліції: «В даному приладі є відповідний приціл, який наводиться на автомобіль правопорушника. І він фіксує швидкість цього автомобіля безпосередньо, на камері це видно. Зараз він прошов усі вимоги, пройшов сертифікацію. Він не може переплутати два автомобілі.»

 

Тим водіям, у кого будуть сумніви у правильності виміру швидкості трукамом, Анатолій Селюх радить: «Поставте за тисячу гривень відеофіксатор. Ви зможете по відеозйомці доводити навіть експертним шляхом, що ви їхали 50 кілометрів, а не 80, як вам ставлять вину там якийсь Трукам і так далі.»

 

Нагадаємо, на минулому тижні пристрій працював у тестовому режимі. Поліцейські водіїв не штрафували, а попереджали.

На Чернігівщині поки що працює один  прилад Трукам. Ним почергово вимірюватимуть швидкість на трасі Чернігів-Київ у чотирьох місцях: в селах Гарбузин, Сираї, ЄркІв та на об’їзній Козельця.

Новини на UA: Чернігів

Передачі


ПогодаКурси валют