Get Adobe Flash player

На роботи з укріплення пляжу «Золотий берег» витратять 6 мільйонів 200 тисяч гривень

 

Роботи з укріплення пляжу «Золотий берег» у Чернігові закінчать за 2 місяці. Про це UA: Чернігів сказав майстер фірми-підрядника Олександр Мельник. На пляжі за допомогою земснаряду пісок з одного боку річки намивають на інший – туди, де зона відпочинку. Міському бюджету це коштуватиме 6 мільйонів 200 тисяч гривень – така ціна вказана на сайті «Prozorro». Виграла тендер компанія «УТБ-Інжиніринг». Які ще роботи проведуть за ці гроші та чи підуть вони на користь річці та пляжу– далі в сюжеті.

 

Олександр Мельник, майстер ТОВ «УТБ-Інжиніринг»: «Там стоїть земснаряд. Бере з того берега донний грунт з глибини дна, по пульпопроводу передає  на правий берег, і утворюєм пляж.  Він зараз обривистий, а буде пологий.»

 

Тендер на розчищення русла Десни з укріпленням берегової лінії на «Золотому березі» виграла фірма «УТБ-Інжиніринг». Вартість робіт на сайті «Prozorro» вказана 6 мільйонів 200 тисяч гривень.  На  відрізку в півкілометра намиють пісок. У верхній частині пляжу, за рухом течії, має бути кам’яне укріплення.

Олександр Мельник, майстер ТОВ «УТБ-Інжиніринг»: «У нас там ще зроблена кам’яна шпора, типу дамби, яка буде відбивати течію, щоб захистити пляж. Частково зменшити течію по правому берегу.»

 

Роботи триватимуть близько 2-х місяців.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ Чернігівської міської ради: «Таким чином ми робимо 2 речі – берегоукріплення плюс зробимо пляж більш зручним для містян. Ми частину піска з лівого берега перекладаєм на правий – ми трохи робимо, щоб річка йшла не в напрямку пляжу.»

 

Кам’яна шпора, каже начальник управління ЖКГ міської ради Ярослав Куц, може зменшити змив піску під час повеней.

Ярослав Куц: «Та захисна шпора, вона не дає можливості підмивати берег – але може бути і така вода, що може змити і цю шпору.»

 

Проект укріплення погодило минулого року Деснянське басейнове управління водних ресурсів.

Вадим Потапенко, заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів: «Раніше по Десні працювала велика кількість земснарядів щорічно. Десна – специфічна, в певних частинах має ознаки гірських річок – течія настільки швидка, а ґрунти піщані, тому розмив берега інтенсивний. Русло змінюється, утворюються перекати, мілини, берегові наноси. Отакі проекти по-перше прочищають частину фарватера річки, а по-друге сприяють зменшенню інтенсивності розмиву берега.»

 

Після  укріплення берегу  в Десну мають випустити 10 тон риби — товстолоба та коропа.

Передачі


ПогодаКурси валют