Get Adobe Flash player

За рік до вибухів на 6-му арсеналі проводили навчання. Як все відбувалось в реальності розповідають люди

 

За рік до вибухів на 6-му арсеналі у зоні ураження провели навчання. За словами начальника оперативного штабу Сергія Сергієнка, через зауваження, які виникали у СБУ та ДСНС.  Відповідальні чиновники та структури мали відпрацювати дії з евакуації та навчити їм людей. Як було на навчаннях та в реальності – далі в сюжеті.

 

26 жовтня 2017. Майже за рік до вибухів на 6-му арсеналі біля Ічні тут провели навчальну евакуацію.

Головне зауваження тодішнього голови облдержадміністрації Валерія Куліча – до сирени.

 

Рік по тому. Вночі 9 жовтня опів на четверту люди почали чути вибухи на збройних складах. Сирени, кажуть, не чули.

Тамара Карпенко, жителька Ічні: «Нічого взагалі не чули.»

Діна Самойленко, жителька Ічні: «нема ніякого інформування у нас про надзвичайні ситуації По радіо я не чула. – А сирени? – Ні, не було.»

Анатолій Огієнко, житель Ічні: «І ніяка собака не сказала. Мені племінник з Чернігова подзвонив сказав.»

 

Спочатку дехто ховався у погрібах. В Ічні потім люди бігли до гімназії – її визначили серед інших пунктів збору на навчаннях.

Катерина Скубан, жителька Ічні: «Пересиділа в погребі, а тоді побігла на гімназію.»

Борис Майстренко, житель Ічні: «Ми до гімназії побігли, бо колись у нас були навчання дак сказали туди, там бомбосховище, але воно чогось закрите було, а вже звідти на автобусах.»

 

Одразу після вибухів люди із 16-кілометрової зони ураження почали тікати самостійно. В Парафіївку – село,  яке під час навчань було визначене пунктом евакуації, за 35 кілометрів до Прилук та за 50 – до Ніжина.

Олексій, житель Ічні: «Тікали на машинах, велосипедах, пішки і на палицях.»

Любов Левенець, жителька Августівки : «Я бігом сюдою до сусідів побігла, а вони – А хто зна шо робить. Я за коз і побігла по вулиці. Ще було 3 години ночі, дак хто до нас би приїхав.»

Микола Решетнюк, житель Августівки: «По телевізору розказують – автобуси ходили. Не було ніякого автобусу! Тікали лісами,  полями. –А в нас слава богу що МЧСники з Прилук приїхали забрали.»

Алла Крупичко, жителька Ічні: «Машини – чоловік мене в одну посадив, сам на другій поїхав по батьків. Збирали усіх родичів. Заправки всі позакривали.»

Тетяна Власенко директор ніжинської школи № 17: «У нас не було в школі централізовано підвезених груп евакуйованих. Всі, хто були в школі – приїхали власним транспортом – машиною, маршруткою, з сусідами і навіть велосипедами.»

 

Організована евакуація розпочалась близько 5-ї ранку

Олег Мельчуцький, перший заступник голови ДСНС: «04.35 евакуйовано було більше 12 тисяч чоловік, з них більше 8 тисяч виїхали власним транспортом до родичів, знайомих.»

Сергій Сергієнко, начальник оперативного штабу: «Подворово обходили, об’їжджали вивезли дітей. Були і волонтери, і які відважно заїжджали по дорогах, які не можна проїхати. Оцей план евакуації ми відпрацювали на 100%.»

 

Так виглядали пункти евакуації рік тому на навчаннях.

Так – під час справжніх вибухів.  У пунктах  в Парафіївці, Ніжині, Прилуках для евакуйованих з самого ранку 9 жовтня організували цілодобове гаряче харчування, видали ковдри, матраци та каремати, засоби гігієни, чергували медики та психологи.

Під час навчань людям радили зібрати тривожні валізки. Ічнянка Наталія Майстренко каже, в її родині  тривожна валізка була зібрана декілька років. За декілька тижнів до вибухів розібрала

Новини на UA:Чернігів.

Передачі


ПогодаКурси валют