Get Adobe Flash player

Чернігівці та гості міста вперше зібралися на «Покровську книжкову толоку»

Чернігівці та гості міста вперше зібралися на «Покровську книжкову толоку», де можна було поспілкуватися із письменниками, поетами та видавцями, придбати книжки та взяти участь у майстер-класах від народних майстрів. Фестивалю – тринадцять років, зародився він у Миколаєві Львівської області. Потім його почали проводити у й інших містах …. Як відкривали першу книжкову толоку у Чернігові – дивіться далі.

 

Покровська книжкова толока розпочала свою роботу у Чернігові. Вперше. Відкривали її на арт алеї Сюди приїхали письменники та представники видавництв, привезли свої книжки. Містяни могли ці книжки купити. Книжкова толока триватиме два дні, продовжать її на кількох локаціях, зокрема це бібліотеки Довженка, Коцюбинського та Короленка, а також Обласний молодіжний центр, художній музей імені Галагана, культурний центр Інтермеццо. Там відбуватимуться майстер класи та літературні дискусії.

«Книжковій толоці» – тринадцять років. Започаткували фестиваль у Миколаєві, що на Львівщині. Останні чотири роки географія проекту розширилася.

Любов Хомчак засновник фестивалю «Книжкова толока: «Ми вже чотири роки їздимо так по Україні. Були в Херсоні, Черкасах… Але як нас манив Чернігів.  ви не уявляєте,  як ми раді. Два автобуси людей приїхали, хотіли їхати в Чернігів, Чернігів має бути туристичний.»

Катерина Литвин – заступник начальника управління культури та туризму міської ради: «Ми раді зустрічати письменників з усієї України переважно це Львів. Сьогодні алея заповнена книжками. Література рідна є книжки для дітей і дорослих, хто що  полююляє.»

Людмила Зіневич – координатор проекту «Покровська книжкова толока у Чернігові»: «Ми відчули що спілкування з письменниками, живе спілкування , актуалізація маловідомих сторінко історії… вони затребувані.»

Михайло Байдаков – відвідувач фестивалю: «Багато письменників вони твори змістовні привезли.  в магазині на жаль не бачив, а зараз ми можемо придбать, познайомитися.»

 

Львів’янка Марічка Васько привезла книжки із крамниці, з якою співпрацює. Тут є й історичні видання, і про специфіку народного вбрання.

Марічка Васько  –  письменниця: «Атмосфера шикарна, погода пасує і люди тут привітні. – організатори кажуть, нині можна взяти автограф у письменника. Ви вже багато роздали – та  вже десять є.»

 

Також чернігівці та гості міста могли роздивитися виставку українського традиційного одягу та дізнатися про технологію його створення від львівських майстринь.

Також під час фестивалю чернігівські діти разом пзлели янголів — іграшки, які передали учасниками бойових дій на сході країни до Дня козацтва.

 

Передачі


ПогодаКурси валют