Get Adobe Flash player

Вартість проїзду у маршрутках в Чернігові можуть підняти до 6 гривень

Вартість проїзду у маршрутках в Чернігові можуть підняти до 6 гривень. Сьогодні профільна робоча група рекомендувала саме таку вартість квитка. Причина – здорожчання палива на 40% відсотків. Саме ж засідання провели без попереднього оголошення на сайті міськради. Нагадаємо, востаннє ціну на проїзд підвищували 22 серпня. Тоді рішення мотивували загальною інфляцією та обіцяли: наступного разу ціна на квиток зміниться, коли покращиться стан громадського транспорту. Далі – Анастасія Лоза.

До шести гривень може піднятися вартість проїзду у громадського транспорту в Чернігові. Таку ціна на квиток рекомендувала виконкому профільна робоча група міської ради.

 

Олександр Рижий начальник управління транспорту міськради: «До управління економіки звернулись перевізники. Вони подали розрахунки від 7,75 до 11 грн. Сьогодні засідала робочої групи . Було погоджено подати регуляторний акт в розмірі шести гривень.»

 

В останнє ціну на проїзд у чернігівських маршрутках підняли на 50 копійок – до 5 гривень — 22 серпня цього року. Тоді пояснювали це інфляцією. Коментуючи здорожчання, заступник міського голови Олександр Ломако сказав, що 5 гривень – це максимум на який може піти міська рада.

На цей раз перевізники просять підвищення через здорожчання палива на 40%.

Сергій Олексієнко заступник директора ТОВ «Пасавто-ЛТД»: «Підвищення ціни пов’язано перш за все з подорожчанням палива. Це газ метан, який додав в ціні десь 4 грн.. він здорожчав. Тому, щоб хоч якось зберегти якіть обслуговування ми просто мусили підняти ціну.

Ми останній тиждень працюємо, грубо кажучи без прибутку. Для того, щоб отримати прибуток ми можемо або зменшити кількість автобусів, або зупинятись.»

 

Надія Сич пасажирка: «Раз уже за марку на почті платим 7 грн, то проїзд, де тратять бензину стільки… і там же кондуктори і все. Все возможно. Ми не удівляємся.»

Олександр пасажир: «Воно ж, в принципі, все дорожчає. Та я вважаю, що так бути не повинно. Люди небагато заробляють у нашому Чернігові. Всі підіймається, а людям жити немає за що.»

Галина Колодіна пасажирка: «Отріцатєльно ставлюсь, тому що пенсії маленькі, зарплати маленькі, все дорожає. Конєчно отріцатєльно, дуже воно по гаманцю вдарить.»

 

Станом на 12:00 на офіційному сайті міської ради ми не знайшли жодних оголошень щодо засідання робочої групи з питань підвищення вартості проїзду.

Тетяна Романова голова ГО «Агенція міських ініціатив»: «Це повторюється ситуація при Соколові, коли в 2014 році було прийнято рішення.. громадськість хотіла залучитися… судові тяганини.. ми подавали до суду. Таке враження складається, що не хотіли залучати… а вирішити все самі .. і далі  там підіймати через місяць.»

 

Андрій Подорван керівник прес-служби міськради: «Насправді, це було засідання робочої групи. Таких засідань за тиждень у міській раді відбувається кілька десятків, тому потреби в анонсі ми не вбачали. Тим більше, що робоча група не приймає ніяких рішень. Робоча група не встановлює цін.»

 

Керівник управління транспорту міської ради Олександр Рижий каже, в людей буде долучитися до обговорення вартості проїзду протягом наступного місяця.

Олександр Рижий начальник управління транспорту міськради: «Зараз буде розроблений регуляторний акт. Він буде вивішений в засоби масової інформації. Тобто люди можуть звертатися до управління транспорту  свої пропозиції. А далі вже виконком буде приймати остаточний тариф.»

Галина Колодіна пасажирка: «Тільки ж аби від нас щось залежало.»

 

Нову вартість проїзду затверджуватиме виконком міськради за місяць, після проведення регуляторної процедури.

Новини на UА: Чернігів

Передачі


ПогодаКурси валют