Get Adobe Flash player

Вибух на складах з боєприпасами на Ічнянщині – шостий в Україні за три роки

Вибух на складах з боєприпасами на Ічнянщині – шостий в Україні за три роки. І другий, який стався цього року. Детальніше – в сюжеті.

3 травня 2018-го року. Місто Балаклія Харківської області. Після планового підриву боєприпасів на складах починається пожежа. Місцеві виїжджають з міста самостійно, централізованої евакуації немає. На цьому арсеналі, найбільшому в Україні, вдруге за останніх кілька років вибухають снаряди.

 

Боєприпаси в Балаклії вибухали й 23 березня минулого року – через пожежу. У радіусі 10 кілометрів від складів евакуювали близько 20-ти тисяч людей. У військовій прокуратурі озвучили головну версію – диверсія. Перед цим розглядали і службове недбальство. Тоді загинули дві людини. Майже чотирьом тисячам місцевих пошкодило будинки. Відновлювали житло з резервного фонду держбюджету. На це пішло 100 мільйонів гривень. Ще 45 виділили додатково.

 

26 вересня 2017-го. Місто Калинівка на Вінничині. Перші вибухи на складі Міністерства оборони сталися близько 10-ї вечора. Вночі почалася евакуація місцевих жителів, зокрема – з села ПавлІвка, що за кілька кілометрів від арсеналу. Всього вивезли майже 30 000 людей, двоє з яких травмувалися. Тоді над сховищем у радіусі 50 кілометрів закрили повітряний простір. Нерозірвані боєприпаси розкидало дворами містян. Розмінування території піротехніки завершили за три дні. Збитків нарахували на 20 мільярдів гривень. Військова прокуратура тоді заявила про диверсію.

 

За кілька днів до подій у Калинівці, 22-го вересня, загорілася територія ще одного військового складу – у НовоянисОлі на Донеччині. Тодішній голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив: потреби в евакуації місцевих жителів немає. Близько шести десятків селян залишили село самостійно. Поліція Донеччини відкрила кримінальне провадження за статтею «умисне пошкодження чи знищення майна».

 

29-го жовтня 2015-го у місті Сватове Луганської області на території польового складу ракетно-артилерійського озброєння спалахнула пожежа, через що почали вибухати снаряди. Загинули 2 людини, ще 4 – зазнали травм. Місцевих жителів вивезли до сусідніх міст. Снаряди в Сватовому пошкодили майже тисячу квартир і стільки ж приватних будинків. Тодішній керівник Луганської адміністрації Георгій Тука причиною пожежі назвав два постріли з ракетниці, випущених на склад. Поки військові гасили одну ракету, друга спричинила пожежу. Згодом у Генпрокуратурі повідомили версію – службова недбалість.

 

Новини на UA: Чернігів

Передачі


ПогодаКурси валют