Get Adobe Flash player

Навчання без підручників: як виходять із ситуації чернігівські вчителі

Із букварем та математикою, але без англійської. Так поки що навчаються українські першокласники. Без повного комплекту підручників також залишаються п’яті та десяті класи. Міністерство освіти і науки не встигло забезпечити їх достатньою кількістю книжок до нового навчального року. Як виходять із ситуації чернігівські вчителі, дізнавалася Олександра Денисенко.

 

Людмила Шкардибарда – вчителька англійської мови школи №20: «Нам на школу прийшли такі бокси, на кожен клас, де є магнітні картки, алфавіт, там є у нас тваринки, є форми. Це все на магнітах. Є роздатково спеціально для дітей. Але це все, що у нас прийшло.»

 

Людмила Шкардибарда, вчителька англійської мови чернігівської школи №20, показує, що їм надійшло для роботи з першокласниками, які навчаються за програмою нової української школи. Каже: працюють поки що без підручників. Разом із батьками роздруковують те, що виклали на урядовому сайті.

Людмила Шкардибарда – вчителька англійської мови школи №20: «Ті сторінки і частини підручника, які були доступні для використання. Так само був роздрукований і зошит, як додаток для дітей до цього підручника. Проте, звичайно, ці сторінки вже завершилися, але навчання у нас продовжується, ми на місці не стоїмо. Тому своїми силами ми намагаємося дітям кожному, щоб вони працювали, не сиділи на уроках, роздруковуємо різні картки. Креативимо, на то ми й вчителі.»

 

Людмила ШкардибАрда сподівається, що підручники надійдуть найближчим часом.

Людмила Шкардибарда – вчителька англійської мови школи №20: «Складнувато обходитися вже. Ще складно не тільки без підручника, а і без зошита, тому що діти вже подорослішали, вони вже адаптувалися і вони вже хочуть роботи, вони вже хочуть завдань.»

Без повного комплекту підручників залишаються і учні п’ятих та десятих класів, говорить завідувачка бібліотеки 20-ої школи Людмила Омельяненко.

Людмила Омельяненко – завідувачка бібліотеки школи №20: «Те, що ми отримали, це частинка. Підручники ще надходять. Перший клас із п’яти найменувань підручників отримали тільки дві – це буквар і математика. По п’ятих класах у нас із десяти найменувань залишились тільки інформатика та історія. А ось із десятими класами трошки складніше, тому що ми отримали із двадцяти найменувань тільки п’ять.»

 

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич говорить: підручники поступово надходять до шкіл. Поки що пропонує користуватися їхньою електронною версією.

Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України: «Сьогодні всі підручники викладені в електронному вигляді, також в електронній бібліотеці їх можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки. Їх можна закачати в електронні книжки. Якщо це є десятикласники і якщо вони не мають електронної книжки чи планшету, а таких десятикласників, особливо на сільських територіях, є багато, вони мають можливість дивитися підручники також у школах на комп’ютерах, тому що інформатику вони вже вивчають кілька років поспіль і це вони роблять у кабінетах інформатики.»

 

Новини на UA: Чернігів.

Передачі


ПогодаКурси валют