Get Adobe Flash player

Мешканці близько 200 будинків у Чернігові можуть претендувати на нове житло замість аварійного та старшого за 50 років

Нове житло замість аварійного та старшого за 50 років. На нього можуть претендувати мешканці близько 200 будинків у Чернігові  — за програмою обміну аварійного та застарілого житла.  Її затвердив виконком міської ради. Головна умова – мешканці будинків мають одностайно домовитися із забудовником про умови відселення. Чи готові вони домовлятися між собою заради нового житла – розповість Ольга Конопацька-Плєхова, яка побувала в одному із таких будинків.

 

Гуртожиток на вулиці Текстильників, 23 в Чернігові цього літа під час зливи підтопило, всередині  будинку пішли тріщини.  Експертно-технічний центр визнав його непридатним для проживання.

Марія Кірєєва: «Звідти вода текла. Он мішки з піском наклали, а сенсу з нього? Він з 50-х років стоїть, цей будинок. Війна закінчились, і його тимчасово поставили – у ньому ні фундаменту нема нормального, сваї стоять.»

Марія Кірєєва каже, жити тут страшно, та більше – ніде.

Марія Кірєєва: «А куди діватись, якщо іншого житла нема? Нам, як кажуть, татарину, і податись нікуди. Онук-інвалід і я, 80 років, бабця»

 

ЇЇ сусідка Світлана Чумак 2 тижні тому повернулась із пологового з третьою дитиною.

Світлана Чумак, мешканка гуртожитку на вул. Текстильників, 23: «Якщо б могли, ми б тут не жили. Тут площа велика наче,  64 квадратних метри, але умов ніяких. У наш час ми живемо без гарячої води. За висновком технічної експертизи наш будинок відноситься до 3 категорії аварійності – непридатний до проживання, але придатний до ремонту. Але ремонт тут – це треба повністю… Балкони аварійні, всі конструкції всередині практично аварійні. Неаварійні лише несучі стіни, бо там бетонні балки, які будуть стояти, дах і сходи.»

 

Цей будинок, як і гуртожиток на Попудренка,16 в Чернігові, який обвалився у грудні 2016 – серед 200, що можуть потрапити у програму обміну аварійного та застарілого житла.  ЇЇ затвердив виконком Чернігівської міської ради.  Мешканці будинків до 5 поверхів, старших 50-ти років, отримають нове житло, якщо зможуть одностайно домовитись із забудовником.

Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова: «Щоб це не було, що хтось остався один і каже – мені треба 7 квартир, щоб я виселився.»

 

Пайовий відсоток на розвиток інфраструктури для забудовників, які візьмуться за цю програму,  міська рада знизила з 4-х відсотків до однієї сотої відсотка. Також  має компенсувати йому до 40% вартості площі новозбудованого житла.

Владислав Атрошенко: «40% від існуючої ДБНівської ціни. Бо економічно вони не бачать ніякого сенсу розвалити будинок, вивезти. + ДБНівська норма – 11149. 40% — це 4600.»

 

За таких умов забезпечення новим житлом мешканців зруйнованого гуртожитку на Попудренка, 16 обійдеться міському бюджету в 9 мільйонів 200 тисяч гривень. За 5 років  — з 2019 по 2023 – на програму планують витратити попередньо  75 мільйонів, по 15 щорічно.

Сергій Калюжний, начальник управління архітектури та містобудування міської ради: «Люди нічого не оплачують. Це виключно їх домовленість з забудовником – як вони домовляться або це матеріальна компенсація за їх квадратні метри, або це інше житло.»

 

Також за програмою під знесення можуть потрапляти будинки, які прилягають до аварійних.

Будівельні фірми відбиратимуть за конкурсом. Обов’язкова умова –  середня зарплатня в них має бути не меншою за 90 відсотків від середньої в будівельній галузі по країні. За програму мають голосувати на сесії міської ради.  Мешканці гуртожитку на Текстильників,23,  між собою обговорили, чи погоджуватись на неї.

Світлана Чумак: «Ми тільки цього і чекаємо. Це єдиний наш шанс, уже мабуть останній. Бо якщо ця програма програма не запрацює і не торкнеться нашого будинку, то тут ремонт робити недоцільно і нереально. Тут треба розвалити все. В принципі всі у нас згодні, ми між собою обговорювали. Ми ж розуміємо, що ніхто просто так нам нічого не подарує.»

Марія Кірєєва: «У мене є тут 18 метрів, плачу я за 27,  я б із задоволенням поміняла. Навіть перехрестилась би. Дай боже нашому теляті да вовка спіймати! Ото б ми раділи!»

Новини на UА:Чернігів

 

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют