Get Adobe Flash player

Сьогодні у Прилуках попрощалися з бійцем-добровольцем Сергієм Джевагою

Сьогодні у Прилуках попрощалися з Сергієм Джевагою. Боєць-доброволецьзагинув 29 серпня 2014 року під час виходу автоколони батальйону «Донбас»недолік Іловайська. Його тіло не могли опізнати, тому поховали на кладовищі Дніпропетровська. Через 4 роки після загибелі його ідентифікували за результатами ДНК-експертизи. Подробиці далі у сюжеті.

Так у соборіРіздва Богородиці прощалися із загиблим бійцем. Після цього, рідні, друзі та знайомі пройшли маршем до Соборної площі. В останню путь Сергія Джевагу проводжали на колінах.

 

Сергій Александров,   друг дитинства: «Він без вагань пішов захищати нашу землю, шоб ми з вами могли навчатись, відпочивати. З самого дитинства Сергій вирізнявся з-поміж нас однолітків своїм загостреним почуттям справедливості, своїм бажанням прийти на допомогу тим, хто її потребує. Таким він залишався до останньої хвилини життя.»

 

На війну він пішов добровольцем. У складі батальйону «Донбас»  брав участь у боях за Іловайськ. Загинув зранку29 серпня 2014 року під час виходу колони з Іловайського котла. Михайло Жирохов вивчав історію загибелі бійців з Чернігівщині на Донбасі. Він каже: в автобус, де їхав Сергій Джевага, потрапив снаряд. Це сталося між селами Многопілля і Червоносільське.

 

Михайло Жирохов – Науковий співробітник Чернігівського історичного музею: «Разом з ним загинули ще 2 його побратими. І він фактично помер на руках у його побратима. Але на той час забрати тіла з місця і тіла поранених було неможливо. І тому далі попав снаряд в цю маршрутку, який загорівся і тому його тіло було дуже понівечене. Коли звозили ці всі тіла до Запоріжжя, до Дніпропетровська, де вони проходили ідентифікацію за ДНК. Тобто родичі здавали зразки ДНК. Але цей процес був дуже важкий, тому що тіло дуже обгоріло.  І його ідентифікувати було неможливо.»

 

В березні 2015 року Президент нагородив Сергія Джевагу орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно. У нього залишилися батьки, сестра, дружина та син.

Новини на UA:Чернігів

Передачі


ПогодаКурси валют