Get Adobe Flash player

Виконком чернігівської міськради проголосував за програму обміну аварійного та застарілого житла на нове

Сьогодні члени виконкому чернігівської міськради проголосували за програму обміну аварійного та застарілого житла на нове. Мешканці будинків до 5 поверхів, старших 50-ти років, отримають нове житло, якщо зможуть одностайно домовитись із забудовником.

Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова:  «Щоб це не було, що хтось остався один і каже – мені треба 7 квартир, щоб я виселився.»

 

Пайовий відсоток на розвиток інфраструктури для забудовників, які візьмуться за цю програму,  міська рада знизила до однієї сотої відсотка. Також  має компенсувати йому 40% вартості новозбудованого житла.

Владислав Атрошенко: «Пайова участь, щоб по житлу практично з 4% привести до нуля – до нуля юридично неможливо, поставили одну соту відсотка  — це одна тисячна. Від вартості 1 тисячна – це одна сота відсотка. Це майже нуль. По цій програмі йде компенсація по житловій площі, ми не відшкодовуєм загальну. Від існуючої ДБНівської ціни. Бо економічно вони не бачать ніякого сенсу розвалити будинок, вивезти. + ДБНівська норма – 11149. 40% — це 4600.»

 

Програма розрахована на 5 років – з 2019 по 2023, за попередніми розрахунками витратять на неї  75 мільйонів.

Сергій Калюжний, начальник управління архітектури та містобудування міської ради: «Ця програма передбачає домовленість між забудовником і мешканцями будинку. Тобто забудовник, якщо є домовленість з мешканцями,  отримає ці витратні метри, які компенсує вже виключно на договірних засадах мешканцям.»

 

Затвердити програму мають на сесії. У Чернігові, за словами Владислава Атрошенка, близько 200 будинків, можуть потрапити під її дію.  Завтра покажемо приклад таких будинків і з»ясуємо, чи готові їх мешканці домовлятися із забудовниками та між собою заради нового житла.

Передачі


ПогодаКурси валют