Get Adobe Flash player

Сесію обласної ради зірвали при обговоренні питання про передачу районних лісових господарств до ОТГ

 

Сесію обласної ради зірвали при обговоренні питання про передачу районних лісових господарств об’єднаним територіальних громадам. Зараз вони підпорядковуються комунальному підприємству облради «Чернігівоблагроліс». На сьогоднішню сесію планували внести 4 проекти, про передачу лісів у відання ОТГ. При обговоренні питання згоди не дійшли тому оголосили перерву на невизначений термін. Деталі в сюжеті Анастасії Лози.

 

4 жовтня. Сесія Чернігівської облради. Обговорюють питання передачі районних лісових господарств  територіальним громадам. Зараз лісгоспи підпорядковуються комунальному підприємству облради «Чернігівоблагроліс». Керівники підприємств та голови ОТГ просять віддати ліси громадам, щоб наповнювати місцеві бюджети.

 

Андрій Богдан голова Городнянської ОТГ: «Якщо ви не можете ефективно управляти, ми беремо на себе відповідальність, і будемо їми управляти. І згідно закону про місцеве самоврядування, ви зобов’язані нам їх передати.»

Сергій Гарус голова Іванівської ОТГ: «Зрозуміле, ефективне управління лісовим господарством дасть змогу ОТГ отримати ті кошти до бюджету, які необхідні, щоб закрити зарплати вчителям… адміністративних приміщень.»

 

Працівники Городнянського райагролісгоспу також вимагали передачі лісів громадам та заявили про вихід підприємства з-під керівництва Чернігівоблагролісу.

Питання передачі лісових господарств протягом місяця мала вивчати робоча група при облраді. Вчора на розгляд сесії планували внести 4 проекти рішень. Усі – від різних фракцій та з різними умовами. Голова облради Ігор Вдовенко пропонував управляти лісгоспами спільно: 51% корпоративних прав залишити облраді, 49 – віддати громадам.

Ігор Вдовенко голова Чернігівської обласної ради: «З 54-х програм, які ми прийняли і продовжуємо приймати, 17 не фінансуються взагалі. Фінансувати їх за рахунок того, що ми роздаємо це комунальне майно? Я вніс пропозицію спільно розпоряджатись цим майном.»

Андрій Богдан голова Городнянської ОТГ: «Ми візьмем на себе ті програми, і їх і берем на себе – спів фінансування тих програм: інсуліну, квартири, які ви говорили, ви ж їх не фінансуєте сьогодні… освіта, ми ж  дофінансовуєм сьогодні зі свого бюджету.»

 

Усі 4 проекти до початку сесії зняли з розгляду.

Олег Авер’янов фракція «Радикальної партії»: «Було 4 проекти рішення. Робоча група працювала, не дійшла рішення, як передавати ці ліси. Як трактор поділити між 4 громадами? На це питання правове… — Цілий майновий комплекс передається. – Кому? Козельцю? В нього є 4 громади… Є рішення? Немає…. Це питання недоопрацьоване.»

 

Питання намагалися внести на розгляд депутатів з голосу під час пленарного засідання.

Юрій Болоховець фракція «Аграрної партії України»: «Ми, як прихильники даного питання, просимо з голосу внести питання про передачу… до об’єднаних територіальних громад.»

 

Володимир Кузьмін економіст ДП «Городнянськийрайагролісгосп»: «Других питань не буде, поки не буде нашого питання. — Тоді я буду вимушений робити перерву пленарного засідання з подальшим повідомленням про відновлення сесії.»

Новини на UA: Чернігів.

Передачі


ПогодаКурси валют