Get Adobe Flash player

8 гривень 44 копійки — обґрунтована ціна за проїзд у ніжинських маршрутках

8 гривень 44 копійки – за проїзд у громадському транспорті у Ніжині. Вчора оприлюднили дослідження пасажиропотоку, яке мало вирахувати  економічно обґрунтовану ціну на разовий проїзд. Його проводив Чернігівський національний технологічний університет. Нову вартість квитка на проїзд у громадському транспорті має затвердити виконавчий комітет до 15 жовтня. Деталі знає Анастасія Лоза.

 

Робоча група, створена при Ніжинській міській раді, обговорює підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті. Зараз квиток коштує 4гривні 50 копійок. Цього, каже директор компанії-перевізника, вистачає на зарплати та податки.

В останнє вартість квитка затверджували у 2017 році. Тоді газ-метан  коштував 13,5 грн. З того часу паливо подорожчало на 40%.

 

Щоб розрахувати вартість квитка у червні Ніжинська міська рада замовила дослідження пасажиропотоку у Чернігівського національного технологічного університету. Його проводили у три етапи. Вчора презентували остаточні результати.

Артем Тарасенко автор дослідження: «Тариф середній на автобуси марки Рута – 8, 44 коп. На автобусах ПАЗ – 10 грн 74 коп.»

 

Пасажиропотік рахували студенти Ніжинського державного університету. За день, 18 вересня, обстежили 80% рейсів.

Артем Тарасенко автор дослідження: «При методиці розраховується затратна частина… затрати ділять на пасажира і виходить вартість проїзду. 0157 Тобто чим більше пасажирів, тим нижче тариф… тариф.»

 

Олександр Максимець житель Ніжина: «Ми проводили паралельне дослідження. Паралельно їздили зі студентами. Є така специфіка нашого міста, що багато хто працює в Києві…. До 40 людей.»

Саме в ці години, каже Олександр Максимець, пасажирів не рахували.

«З 7 години вечора всі студенти зникли з маршрута. Зашилися одиниці і все.»

 

Вартість квитка у 8 грн 44 копійки Олександр називає завищеною.

 

Яку вартість квитка рекомендувати перевізникам робоча група вчора не вирішила. Свої пропозиції її члени та  перевізники мають подати до кінця тижня. До 15 жовтня підвищення ціни на проїзд має затвердити виконком Ніжинської міськради.

Анатолій Кушніренко начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва Ніжинської міськради: «Не буде, 8,50 не буде. Будуть коригування, з перевізником будуть перемовини. 8,50 не буде.»

Новини на UА: Чернігів.

Передачі


ПогодаКурси валют