Get Adobe Flash player

Як реконструювали Алею Героїв у Чернігові і хто був проти проекту

Проект реконструкції Алеї Героїв презентували у травні минулого року. За даними сайту держзакупівель Prozorro вартість робіт сумарно склала 74 мільйони гривень. 53 мільйони коштувала сама реконструкція, ще 21 мільйон витратили на будівництво трьох нових фонтанів. Як це було, пригадаємо далі.

 

Це – кадри з засідання містобудівної ради у Чернігові, яка збиралася у травні 2017 року. Проектант Тетяна Мазур вперше представляє проект реконструкції Алеї Героїв. За ним у парку планували замінити дорожнє покриття на бруківку, простір зонувати п’ятьма колами з орнаментами, що імітують вишиванку. Збудувати замість чотирьох прямокутних фонтанів – три, круглої форми.

 

У грудні 2017 року його винесли на громадські слухання.

Більшість присутніх тоді проголосували проти реалізації представленого проекту і вимагали  оголосити відкритий архітектурний конкурс. За процедурою їх голосів не вистачило для прийняття такого рішення.

 

Проект  вирішили доопрацьовувати. Тим часом паралельно з робочою групою при міськраді група молодих архітекторів розробляла власний альтернативний проект. Його представили 21 квітня цього року.

 

Ярослав Задорожний, архітектор: «Нас ніхто не просив робити цей проект, тобто це наше бачення, як би ми хотіли, щоб виглядало наше місто. Це крик душі, бо вже збудували ряд речей, з якими ми трошки не згодні. Ми знаємо, що можна зробити краще за ті ж гроші. Це основний посил для влади: ви не витрачаєте більше грошей, а за ті ж гроші отримуєте точно краще.»

 

Олександр Атрощенко заступник чернігівського міського голови: «Міськрада готова вислухати пропозиці ї і внести зміни до існуючого проекту. Спочатку їх винесуть на обговорення містобудівної ради, потім, можливо, і на громадські слухання.»

 

Наступного тижня, 24 квітня, на сайті держзакупівель «Прозорро» управління ЖКГ опублікувало тендер на реконструкцію парку. За рік його ціна виросла майже вдвічі, з початкових 29 до 53-х мільйонів гривень. Пояснювали це так.

 

Євгеній Дейнеко, заступник начальника управління ЖКГ: «Проект в минулому році був замовлений управлінням капітального будівництва. Вартість проекту була близько 30 мільйонів гривень. Відповідно,у вісімнадцятому році його було передано управління житлового господарства. У зв’язку з ростом кошторисної заробітної плати та збільшенням вартості матеріалів проект було перераховано у нові ціни.»

 

За 53 мільйони, сказав Євгеній Дейнеко, на Алеї Героїв замінять бруківку, відремонтують гранітні парапети, поставлять нові лави, смітники та освітлення. Газони облаштують автополивом, висадять  клумби,  дерева та живу огорожу.

Євгеній Дейнеко, заступник начальника управління ЖКГ: «Це після обговорень з активістами, молоддю, громадскістю було запропоновано улаштування зі сторони педуніверситету такої мінісцени для перегляду кінострічок або відео роликів.»

 

Встановлення трьох круглих фонтанів до кошторису проекту не входило. Їх замовляли окремо, за 21 мільйон. Таким чином, загальна сума реконструкції Алеї сягнула 74-х мільйонів.

Новини на UA: Чернігів.

Передачі


ПогодаКурси валют