Get Adobe Flash player

Цього року день міста у Прилуках відзначатимуть 29 вересня

Цього року день міста у Прилуках відзначатимуть 29 вересня – на Воздвиженський ярмарок. Про це сказала заступниця міського голови Тетяна Фесенко. До цього його відзначали 18 вересня – у день звільнення від нацистів в роки Другої Світової. З чим пов’язане перенесення дня міста у Прилуках – далі в сюжеті.

 

Заступниця міського голови Тетяна Фесенко каже:  нову дату святкування дня міста обговорювали упродовж місяця.

 

Тетяна Фесенко, заступник міського голови: «Провели два такі круглі столи із нашими істориками культурними діячами інтелектуальною елітою де ми поставили перед ними питання стосовно того як бачать вони відзначення дня міста чи потрібно його привязувати до 18 вересня коли було визволення від нацистських окупантів.»

 

Вирішили — 18 вересня залишається днем вшануваня памяті загиблих в роки Другої Світової війни і днем звільнення від нацистів. А день міста  — переноситься на іншу дату – 29 вересня. Дату святкування вирішили прив’язати до Воздвиженського ярмарку. Це свято у часі найближче до дня першої писемної згадки про Прилуки у 1085 році.   Згадував про Прилуки Володимир Мономах. Тепер його памя’тник – у центральному парку.

 

Тетяна Фесенко, заступник міського голови: «У нашого міста є ну така привязка і до літописних подій писемних згадок що цікаво вони так чи інакше повязані із вереснем трошкі можливо навіть із серпнем ну от зокрема ми знаємо що привязуємося до тієї згадки писемної яка була зроблена володимиром мономахом у своєму повченні і  зокрема він говорить про те що із прилуками як містом-фортецею він познайомився коли отримав перемогу у день богородиці це може бути повязно або із успінням 28 серпня або ж із різдвом богородиці що відзначається 21 вересня»

 

Директор краєзнавчого музею Тетяна Зоць, яка брала участь в обговоренні називає ще одну причину перенесення дня міста.

 

Тетяна Зоць директор краєзнавчого музею: «Потрібно вшановувати певні історичні поді але факт зародження міста ми повинні відносити якраз до тих історичних археологічних подій які саме стосуються зародженню міста а не його визволенню чи його відбудові від пожару»

 

Цього року день міста 29 вересня відзначатимуть експериментально. Проект рішення про перенесення дня святкування розглядатимуть на сесії міськради у жовтні.

Передачі


ПогодаКурси валют