Get Adobe Flash player

Кулеметний станок з експозиції Чернігівського історичного музею відправили до Дніпра

Кулеметний станок, який музейники просто з експозиції віддали добровольчому батальйону в АТО, відправили до Дніпра з Чернігівського історичного музею. Мініекспозиція під назвою «Музейний предмет на дорогах війни» візьме участь у П’ятому Всеукраїнському музейному фестивалі. Випадок, коли експонат з музею потрапив на війну, допомагав бійцям у упродовж двох років і повернувся неушкодженим назад, не має аналогів в історії українських музеїв. Про це далі в сюжеті.

 

Станок під крупнокаліберний кулемет зрушує зі свого експозиційного місця. Його перевозять до Дніпра. Там 18 вересня починається  Всеукраїнський музейний фестиваль. Вп’яте бере участь  у фестивалі Чернігівський історичний музей ім. В. Тарновського. Цей станок під кулемет не вперше покидає експозицію. У 2014 році до музею звернувся боєць полку «Азов», попросив віддати його на передову.

 

Звичайний станок, виготовлений у післявоєнні 50-ті роки, потрапив до музею з військових складів у 1985 році. Бойової історії не мав до початку бойових дій на Сході України.

 

Одного разу станок мало не втратили під Старобешевим. Його знайшли в полі морпіхи, від них він знову повернувся до азовців.

 

Тема цьогорічного фестивалю у Дніпрі – « Музей і виклики часу». Чернігівські музейники одноголосно обрали для виставки саме цей експонат.

Передачі


ПогодаКурси валют