Get Adobe Flash player

4 чернігівські спеціалізовані школи змінять свій статус

4 чернігівські спеціалізовані школи змінять свій статус. Це передбачено Законом «Про освіту». Протягом 5 років навчальні заклади мають визначитись зі своїм статусом – школи стануть або гімназіям, або ліцеями. Освітні заклади, які оберусь статус ліцею, зможуть обирати профіль і поглиблено вивчати предмети. Для початкової школи спеціалізацію приберуть взагалі. Деталі в сюжеті Лілії Мельник.

 

Новий навчальний рік у 12-тій школі почався тиждень тому. Учні 10-а класу пишуть самостійну з геометрії.

 

Наталія Хроленко – вчитель з математики: «Ми вже повторили матеріал. Це по суті перевірка, як діти засвоїли повторений матеріал і виконали домашнє завдання.»

 

На уроці 15 учнів, це одна з двох підгруп у класі. Школярі сидять за партами по одному, викладачка Наталія Хроленко каже, так їм легше зосередитись. Математику у 12-тій школі вивчають поглиблено.

 

Наталія Хроленко – вчитель з математики: «Математики у нас для дітей 9 годин. В цьому році до нас прийшли діти з інших шкіл, бо там мало годин на математику. А в наступному році всі будуть здавати математику на ЗНО.»

 

Школа має статус «спеціалізованої». Тут на 2 групи класи ділять починаючи з 7-го.

 

Василь Гопаченко – директор спеціалізованої школи № 12: «За освітніми програмами, які видало Міністерство освіти та науки цього року поділ на групи тепер утримують за рахунок  міського бюджету. Раніше це робили за державні гроші. Освітня субвенція тепер розподіляється тільки на години без поділу. Вчора у нас відбулася тарифікація так звана, у нас все, що ми запланували, надано на навчальний рік. Всі поділи для цих предметів є.»

 

У 1-шій школі поглиблено вивчають іноземні мови. Минулого року дітей на уроках англійської поділяли на три групи. Цьогоріч – на дві.

 

Ольга Шелест – директор спеціалізованої школи №1: «Є новий закон «Про освіту», тому на сьогоднішній день наше законодавство заперечує можливість існування «спеціалізованих» шкіл в початковій ланці. Кожна школа на сьогоднішній день має визначитись і поміняти і статут, і документацію, і таке інше.»

 

Ірина Воєйкова – мама: «В мене старша донька тут школу вже закінчила. Вони ділились на три. Вчитель більше уваги може приділити дітям.»

 

Юлія Усова – мама першокласниці: «1-ша школа нам подобається саме тому, що тут поглиблене вивчення мови. Якщо буде 2 групи і все буде нормально то значить будемо згодні на дві.»

 

Згідно з новим законом «Про освіту»,  існуватиме три ланки: початкова школа, середня та старша. Заклади, які охоплюють всі три ланки, називатимуться ліцеями. Гімназії даватимуть початкову та середню освіту. У найближчі 5 років навчальні заклади мають визначитись із тим, який статус вони хочуть отримати.

 

Ольга Шелест – директор спеціалізованої школи №1: «Школа має зрозуміти чи вона отримує статус гімназії, чи вона отримує статус ліцею. В початковій школі спеціалізації бути не може. На сьогоднішній день діти в початковій школі мають рівні можливості.»

 

Якщо школа отримає статус ліцею то це дає закладу можливість обирати певну спеціалізацію.

Передачі


ПогодаКурси валют