Get Adobe Flash player

На вулиці Декабристів прочищають зливову каналізацію

Спінінги, комп’ютерна техніка, битий посуд і пластик: все це дістали із зливової каналізації на вулиці Декабристів у Чернігові фахівці столичного підприємства, яке займається чисткою труб від сміття. Зливову каналізацію прочищають, аби не допустити підтоплень під час сильних дощів. Завершити роботи планували до кінця серпня. Сьогодні 31 серпня, але фахівці підприємства-підрядника працюють досі. Точної дати, коли закінчать роботу, поки назвати не можуть. Олексій Маслов далі.

 

На вулиці Декабристів, де було найбільше підтоплення під час злив 30 червня та 21 липня,  фахівці спеціального підприємства чистять зливову каналізацію.

 

У  Чернігові нема техніки, яка була б здатна прочистити труби великого діаметру. Тому управління комунального господарства міськради запросило для виконання цих робіт київське підприємство. Підготовчі ж роботи виконало чернігівське АТП 2528. Чищення на Декабристів планували завершити до кінця серпня. Не встигли.

 

Владислав Савенок – менеджер зі зв’язків з громадськістю КП «АТП-2528»:

«Ми очікували, що закінчать ці роботи наприкінці серпня. Але там є надзвичайно складні ділянки. І вони перевіряють ті водовідведення, які йдуть на гаражі. Наше підприємство зробило ще одну шахту, бо великі відстані під землею вони не можуть проходити, і потрібні додаткові шахти».

 

Світлана Загатна каже, живе тут 40 років, і за весь час такого потопу, як цього літа, не було.

На думку місцевих жителів, у потопу кілька причин.

 

Світлана Загатна – жителька будинку на вулиці Декабристів: «Тому що давно не чистили і тому що поміняли труби – поклали труби меншого діаметру. Там нагорі треба міняти трубу – кажуть, що вузька труба».

 

Анна Прасоленко – жителька будинку на вулиці Декабристів: «Хлопці сказали: ми прочистимо, але на тій стороні менші труби лежать. Тому вода не буде проходити все одно. Влітку, коли проламався асфальт на Боженка і ремонтували асфальт, то поклали менші труби. Так усі кажуть, а ми ж не знаємо».

 

Місцеві жителі не заперечують і те, що каналізацію засмічували їхні сусіди.

Загатна: «Багато й каміння дістали, хлопці кажуть. Дуже багато сміття».

 

З початку робіт зі зливової каналізації витягли сміття, яким каналізація була забита приблизно на 40 %.

 

Савенок: «І спінінги, і комп’ютерну техніку, і битий посуд. Були цілі загати з пластику. Там було будівництво, і поряд з будівництвом викинули багато каміння. Тобто люди теж несуть вину за те, що відбувається навколо нас».

 

Працівники підприємства-підрядника поки що відмовляються від коментарів. Обіцяють все розповісти після завершення робіт. Тоді ж буде зрозуміло, скільки коштуватимуть роботи.

Савенок: «Це залежить від того, який рахунок вони виставлять».

 

За подібні роботи – чищення зливової каналізації під вулицею Рокосовського цієї весни – підряднику платили спільно управління ЖКГ міськради та АТП 2528. АТП виділило тоді на це близько 700 тисяч гривень, каже Владислав Савенок.

Передачі


ПогодаКурси валют