Get Adobe Flash player

у Чернігові відкрилась виставка історії освіти на Чернігівщині

Свідоцтва про благопристойну поведінку, кокарди з жіночих капелюшків та ремінні пряжки гімназійної форми – у Чернігові відкрилась виставка  історії освіти на Чернігівщині. Експонати кінця 19 — початку 20 століття дістав зі своєї приватної колекції чернігівський історик Володимир Руденок. Показує їх в Колегіумі на Валу. Все бачила знімальна група UA:Чернігів

 

Це  — свідоцтво про освіту сина містянина з Чернігова Сергія Дульцева.  У сусідній вітрині — похвальний лист учню Шабалинівської  школи грамоти,  сину селянина Івану  Дудку. Виданий  за благопристойну поведінку та відмінні успіхи в науках в 1904-1905 роках.

 

У Колегіумі на Валу до початку навчального року відкрилась виставка «Історія освіти кінця 19-початку 20 століття  у Чернігові та Київському навчальному окрузі». До нього входила Чернігівська губернія. Експонати – з приватної колекції чернігівського історика Володимира Руденка.

 

Підручник «Рідна школа», виданий у 1912 році українською мовою в Санкт-Петербурзі. Свідоцтва про освіту, похвальні листи, фотографії гімназистів та гімназисток, ремінні пряжки з гімназійних форм. Найцікавішою Володимир Руденок називає пряжку дитячого притулку відомства імператриці Марії – на ній, на відміну від інших, не абревіатура, а малюнок.

 

Окрема збірка – кокарди з головних уборів, в тому числі жіночих.

Володимир Руденок: «завжди вважалося, що дівчата не носили на капелюхах кокарди – а як з’ясувалось, вони були. От ми вважали, що до 17 року рівень освіти був дуже низький, жінки зовсім ніде не навчались. Ну це як кажуть брєд сивої кобили. Бо у Чернігові наприклад була 1 чоловіча гімназія і 3 жіночих, у Харкові 10 чоловічих і більше 3 десятків жіночих.»

Виставка працюватиме 2 місяці.

Передачі


ПогодаКурси валют