Get Adobe Flash player

Жителі чотирьох сіл Сосницької ОТГ вимагають відновити роботу єдиної на все «занесення» школи

Жителі чотирьох сіл Сосницької об’єднаної  територіальної громади зібралися на загальні збори. Вимагають відновити роботу єдиної на все «занесення» школи.  Від території ОТГ села Пекарів, Кнути, Синютин та Костерів відрізані річками Десна та Сейм. Тут не ходить рейсовий автобус, немає ФАПу. З 15 червня цього року перестала працювати єдина школа. Аби дістатися найближчого навчального закладу  -у  селі Шабалинів Коропської ОТГ, — діти проїжджатимуть шкільним автобусом до 24 кілометрів  ґрунтовою дорогою. Деталі в сюжеті Анастасії Лози.

 

Пекарівський сільський клуб. Жителі Пекарова, Кнутів, Синютина та Костерова скликали загальні збори. Ці села відрізані від Сосниці  річками  — Десною та Сеймом. Аби потрапити у центральне селище об’єднаної громади, користуються поромом.

 

15 червня тут закрили ось цю, єдину на чотири села, школу. Минулого року управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області після обстеження будівлі зробило висновок, що вона не відповідає вимогам пожежної безпеки.

 

У травні цього року Окружний адміністративний суд Чернігова заборонив користуватись будівлею — згідно припису ДСНС.   Сосницька селищна рада на сесії прийняла рішення закрити школу і возити дітей в Коропську ОТГ – найближчу, з якою «задесення» має наземне сполучення.

 

Шлях учнів цією дорогою в один бік займатиме до 45 хвилин. Батьки возити дітей до шабалинівської школи відмовляються.

 

Голова Сосницької ОТГ Андрій Портний пояснює — пекарівську школу закривали в першу чергу на виконання рішення суду. Грошей у бюджеті громади, аби привести її у відповідність до пожежних норм цього року,  нема.

 

Андрій Портний каже, аби не постанова суду, цього року школа ще могла б працювати. В ній 25 учнів – такої кількості достатньо, щоб її  фінансувала держава. Наступного її б закрили як малокомплектну, бо в громаді нема грошей на її утримання.

 

Вчителі та батьки називають рішення селищної ради незаконним.

На загальних зборах жителі сіл задесення прийняли звернення до Сосницької селищної ради.  Вимагають відмінити рішення про закриття школи.

Передачі


ПогодаКурси валют