Get Adobe Flash player

Сьогодні у Новгороді-Сіверському вчителі разом з батьками цілий день збирали нові парти і стільці для першокласників

Сьогодні у Новгороді-Сіверському вчителі разом з батьками цілий день збирали нові парти і стільці та розставляли у класах. Вчора ввечері їх привезли для першокласників трьох міських шкіл. За проектом «Нова українська школа» вони  отримали конструктори, плакати, ігрові набори. Підручників для першачків поки нема. Як повідомила очільниця міського відділу освіти Ірина Головня, до першого вересня вони мають надійти.

 

Навчально-виховний комплекс «Дзвіночок». Вчителі початкових класів роздивляються нові меблі. Привезли їх вчора ввечері у три школи Новгорода-Сіверського. Сьогодні розподіляють по класах,

Світлана Гончаренко цьогоріч вчителюватиме в першому класі. Оглядає нові парти.

 

Світлана Гончаренко – вчителька першого класу НВК «Дзвіночок»: «Краї тут закруглені. Техніка безпеки зберігається. Зручно ось (показує заглиблення) те, що ручка не буде скочуватись. На вигляд сподобалися. В цьому класі буде навчатися двадцять двоє діток. Більшість дівчаток. За кольором підходять до мого класу. Вони відрізняються від тих парт, які у нас були. Вони з нахилом, розраховані на одну дитину. Нова українська школа пропонує, щоб дітки працювали в парах, групах. То практика покаже, як буде зручно діткам.»

 

У «Новій українській школі» у першокласників, крім теоретичних підручників, будуть ігрові набори та конструктори для розвитку логіки та креативності.

Сергій Гончаренко  завідувач міським методичним кабінетом: «Кожен навчальний заклад отримує набор конструктору Лего. Кожна дитина отримує набір ось з таких шести деталей. (показує) і кожен клас отримує ось такий ящик вагою п’ятнадцять кілограм. Велика кількість елементів. Для вчителів розроблені методичні рекомендації щодо використання ось таких наборів. Була проведена підготовка вчителів, що тривала у нас протягом року.»

 

Валерій Шинкаренко – директор НВК «Дзвіночок»: «На цей навчальний рік на перші класи ми отримали багато дидактичного матеріалу. Побачте ось (показує стенди) «Сиди правильно», «Алфавіт», «Математична скарбничка». Те, чого не вистачало, вчителі робили самі . Ось бачите: «Поради мудрих совенят».

 

У цьому кабінеті навчатимуться діти інклюзивного першого класу.  (в ньому є якісь ще особливі штуки?   скажіть скіки там буде учнів)

Синхрон Валерій Шинкаренко: «У цьому класі будуть вчитися також діти-першокласники. Своїми руками вчителі вже зробили стенд  «Доброго ранку», «Що сьогодні»? Також ми отримали дошку чотириметрову магнітну. ( йде до дошки й показує її) Тобто все для того, щоб діти відпочивали і навчались.»

 

Поряд з дошками в класах будуть проектори. Для перших класів закупили комп’ютери (скільки на місто?)

Ірина Головня – начальниця відділу освіти Новгород-Сіверської міської ради: «Ми підрахували – один клас нам обійшовся в 92 тисячі гривень. Була виділена державна субвенція в цьому році у сумі 360 тисяч, у міській раді було виділено 155 тисяч ще додатково. Ще додатково 42 тисячі державних коштів виділено на закупівлю багатофункціональних пристроїв для друку. Вони повинні прийти по закладах до кінця наступного тижня.»

 

Підручників для перших класів у новгород-сіверських школах поки нема.

Ірина Головня: «Вони не надійшли, але нам обіцяли представники МОН і обласне управління – до першого вересня вони будуть у закладах. Вони ще на стадії друку, тому чекаємо.»

 

Проект «Нова українська школа» має реформувати підходи до навчання, каже Ірина Головня. Вчителі, які працюватимуть з учнями перших класів,  пройшли спеціальні тренінги.

Світлана Гончаренко: «Більше буде самостійності дітей. До уваги береться їхня ініціатива, творчість. По 35 хвилин буде урок. Будуть динамічні паузи. Я думаю – витримаємо. У вересні всім буде важко, не тільки дітям, а й вчителям( посміхається)»

Передачі


ПогодаКурси валют