Get Adobe Flash player

Сьогодні у вишах складають списки студентів, які навчатимуться за державний кошт

Сьогодні у вишах складають списки студентів, які навчатимуться за державний кошт. Приймати оригінали документів у них закінчили учора о 18 годині. Знімальна група ЮА Чернігів побувала у Національному університеті «Чернігівський колегіум» та в Чернігівському національному технологічному університеті. Чи всі, хто претендував на безкоштовне навчання, принесли документи, і що буде із незаповненими місцями — подробиці далі в сюжеті.

 

У Національному університеті «Чернігівський колегіум» зараз ще висять списки абітурієнтів, рекомендованих для зарахування  на державний бюджет. За декілька годин їх знімуть і повісять списки абітурієнтів, зарахованих на державний бюджет

 

У спортзалі університету зараз приймають документи на контракт і складають списки студентів, які  навчатимуться за держзамовленням.

Сергій Ткаченко, відповідальний секретар приймальної комісії Національного педагогічного університету «Чернігівський колегіум»: вчора до 6-ї години приймали документи, людей, які були на держзамовлення, це більше 300 чоловік, яким пощастило подолати бар’єр широкого конкурсу.

 

Сьогодні до обіду, каже Сергій Ткаченко, ще дозволили донести оригінали документів абітурієнтам, які доведуть, що не змогли зробити це раніше із об’єктивних причин – наприклад, через хворобу. До вечора в університеті мають скласти списки і наказ на зарахування.

 

Людмила Тесленок, лаборант кафедри фізики та астрономії: «Зараз дораховуємо на фізмат було дуже мало в цьому році на кожну спеціальність там десь 10 чоловік було рекомендовано, а прийняли зовсім мало – на фізику 1, на математику 6, на інформатику 4 – це держзамовлення таке у нас було».

 

Сергій Ткаченко, відповідальний секретар приймальної комісії Національного педагогічного університету «Чернігівський колегіум» технологічний факультет багато набрав, початкового навчання багато набрано, традиційно факультет фізвиховання ми повністю набрали. Це повністю бюджетні місця в нас закриті.»

 

А це Національний технологічний університет. Тут до 11 години 7 серпня встигли порахувати студентів-бюджетників.

Андрій Єрошенко, відповідальний секретар приймальної комісії Чернігівського національного технологічного університету: «наказ зараз на підписі у ректора, ми будемо його оприлюднювати на сайті університету і на дошці приймальної комісії. Цього року ситуація з цим краща – якщо минулого року у нас близько 20 осіб не принесли оригінали документів – це було близько 7 відсотків, то цього року це лише 11 осіб – у нас було рекомендовано 291 бюджетник, прийшли з оригіналами документів 280 осіб.»

 

На незаповнені бюджетні місця в обох вишах рекомендуватимуть інших абітурієнтів, аби вони не «згоріли».

До 18 серпня на ці місця ми будемо рекомендувати осіб, які навчаються на контракті, але мають право на це. Пільговики ідуть за квотами, вони вже отримали свої місця держзамовлення. А це особи – діти загиблих військових, діти учасників АТО, діти-інваліди – там велика категорія осіб, які претендують на це. Якщо і після цього залишаться вільні місця, ми можемо зараховувати туди осіб за рейтингом, які не отримали прохідного балу на бюджет.

 

Передачі


ПогодаКурси валют