Get Adobe Flash player

У селі Колос Новгород-Сіверського району живе три людини

2 жилі хати і троє жителів у селі Колос Новгород-Сіверського району. Засноване у 1922 році. Зводили його на місці дубових лісів як колгосп. Зараз до покинутих людьми обійсть підступають хащі з чагарників. Метал та інший крам так і лежить на подвір’ях. Його не чіпають,  бо з одного боку російський кордон, з іншого  — прикордонна застава, кажуть місцеві.

Сім років тому повернулася до села Валентина Ковальова , бо паралізувало її батька.

Валентина розповідає: її батько останній ветеран на Грем’яцьку сільраду і показує його бойові нагороди.

На все село залишились вона з батьком та ще одна жінка. Раніше жителів було більше: « 39 хат було. З 1944 по 1965 було 62 дитини народжених. І ще пізніше народжувались. Але всі роз’їхалась. Нікого не залишилось.

Торік ми відзначали 50-річчя закінчення школи. Так випуск з двох класів – 90 чоловік було.  Історія сумна. Сто років не проіснувало оце село. Будувалось у 1922-1925 роки. Тут ліс був. Давали одразу ділянки, а дерева на хати були з них. Потім колгосп був, називався «Колос».  У «Колос» і Новоселівка входила. Зараз там вже нікого. Хоча раніше там і школа початкова була.»

 

Навпроти другої жилої хати закрите на  замок приміщення магазину.

Дозвілля жінки проводять спілкуючись. Влітку ходять за село на річку  купатися.В селі на стовпах – гнізда лелеки. Зсередини поросли травою.

Передачі


ПогодаКурси валют