Get Adobe Flash player

У Лукашівці Чернігівського району після зливи затопило поля

Найбільше постраждали картопля та соняшник, каже керівник місцевого фермерського господарства.. Його керівник Григорій Ткаченко показує наслідки негоди: «Оце ви бачите, що зробила волога із рослиною. Інтенсивне випадання вологи, високі плюсові температури спричиняють захворювання картоплі. Оце про те, що я говорив, уже такі невелички очажки з’являються. І ще чим воно заторможує – наприклад, ще декілька днів ми не зможемо зайти у поле. Тому що прогрузне і транспорт, і оприскувач. Але хвороби розвиваються, тому треба негайно вносить фунгіциди, робити захист».

Григорій Ткаченко говорить: під час зливи найбільше затопило поля з картоплею та соняшником. До того ж соняшник побило градом: «У нашій місцевості не тільки були інтенсивні дощі, але вони супроводжувалися градом. Ось я хочу вам показати листок. Ви бачите, як пошкодив град листкову поверхню соняшника. Це такої дуже великої катастрофи немає, але тим чи іншим чином, якщо пошкоджується листкова поверхня, а вона проходить процес фотосинтезу, тобто зменшується вміст органічної речовини, то це впливає на урожай.»

За словами Григорія Ткаченка, такі погодні умови завдадуть господарству збитків, які можна буде підрахувати восени – після збору врожаю: «Або ці кошти були б передані у вигляді додаткової якоїсь оплати людям, а люди б ці кошти використали для придбання основних чи оборотних засобів. Або напряму підприємство отримало б якісь дивіденди від збирання та реалізації продукції. І ці кошти могли б пустити на те, щоб підвищити інтенсивність вирощування, закупити нову техніку, більше мінеральних добрив.»

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Ткалич розповів: підтопило поля на території всього регіону. Тепер через дощі затримується збір урожаю: «На сьогоднішній день, на жаль, уборка у нас затримується. Зібрано близько 20 тисяч гектарів, це десь 7% від прогнозованого обсягу. Як тільки є якась пауза, аграрії нашого регіону йдуть в поле. Вологість зерна великувата, клейковину ми втрачаємо. Катастрофи ще нема, але погодні умови нам заважають. У Новгород-Сіверському районі навіть на 24 липня ще не почали масовий збір ранніх зернових. Тому що мокро, тому що вони не готові».

За словами Юрія Ткалича, надалі все залежатиме від погоди.

 

Передачі


ПогодаКурси валют