Get Adobe Flash player

Чернігівці, будинки яких 30 червня затопила суботня злива, сьогодні почали отримувати матеріальну допомогу у розмірі 5 тисяч гривень з міського бюджету

Зранку містяни вишукувались у черги аби отримати гроші, а бажаючі після цього уклали угоду на проведення експертної оцінки збитків, завданих негодою.

 

Куди витратити  5  тисяч гривень чернігівці вирішують самостійно. Або вкласти ці гроші в ремонт і не претендувати на відшкодування від держави. Інший варіант —  замовити проведення експертної оцінки затопленого майна.

 

Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради розповів: « На сьогоднішній день , 9 липня цього року  звернулося 109 чоловік. З цих 109 , 11 чоловік це льготники , інваліди війни,  ветерани війни  і багатодітні сім’ї, 109 чоловік і тут знаходяться експерти  і видають заяви на обстеження домогосподарств».

 

Для трьох пільгових категорій — людей з інвалідністю, ветеранів війни і багатодітних родин – експертна оцінка проводиться безкоштовно. Серед 109 чоловік, які звернулися за допомогою таких  11.

 

Людмила Болотна, віце-президент чернігівської регіональної  Торгівельно-промислової палати пояснює: «  Ми вкладаємо договір з тими постраждалими , які мають бажання це зробити . Їм зараз виплачуються гроші 5 тисяч гривень і вони можуть направити ці кошти на проведення оцінки.  Оцінка коштує максимум 3,5 тисячі гривень  на кожне домогосподарство.

Ми виходимо оглянути об’єкт , робимо кошторис відновлювального ремонту  і надаємо звіт про оцінку збитків  для потерпілих і потім звіт направляється до кабінету міністрів України і має бути відшкодована сума  збитків.  Є така надія, що вони будуть відшкодовані , але 100% гарантії дати ніхто не може , що будуть відшкодовані в тій сумі, про яку ми будемо заявляти».

 

Експертизу збитків планують завершити до 20 липня.

Нагадаємо, рішення про виплату матеріальної допомоги у розмірі 5 тисяч гривень, ухвалили 5 липня  одноголосно члени викнавчого комітету. Разом сума матеріальної допомоги становить 475 тисяч гривень.

 

 

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют