Get Adobe Flash player

Дві сім’ї: переселенці з Луганщини та приїжджі з Львівської області мешкають поруч


Дві сім’ї: переселенці з Луганщини та приїжджі з Львівської області живуть в різних кінцях села Киселівка, що в Новгород-Сіверському районі. Вони — половина усього тамтешнього населення. Чому люди з різних кінців України обрали для життя село без магазину, інтернету, мобільного зв’язку?
Тут кілька хат, де є люди. В одній з них живе родина Дегтярів. Сергій, Олена та їхній син Данило — переселенці з Луганської області. Свій дім покинули у 2014 році. Рік тому для проживання обрали Киселівку . Сергій Дегтяр розповідає :
« Минулої осені переїхали. Взяли цю хатку. Поки ще не розплатились до кінця. Зараз збираємо кошти. Тут рай. Земний рай. Ви подивіться навкруги – яка природа, які можливості у природи. Чистота. Ця річка називається Рома. Вона вся складається з джерел. Це, практично, джерело. Вода питна – її можна пити. Про що ще може мріяти людина.»
Сергій та Олена жили у місті. Кажуть, ніколи не думали, що переїдуть до села.
Основний дохід сім’ї — з кіз та овець. Мають стадо близько сорока голів.. З молока роблять бринзу та сир. За отарою стежить син Данило.
Сім’я Глинчуків живе в Киселівці майже два десятиліття. Приїхали на Чернігівщину з Самбірського району Львівщини. Діда насправді звуть Олександр. Тарасом односельці прозвали за любов до творчості Тараса Шевченка.
Олександр Глинчук, житель села Киселівка, каже :- « От як прижилися. Люди мені дуже подобаються. Взагалі тут добрі люди. Я кажу – хто не чинить зла, хай добра не робить, але він вже добро чинить, бо не робить зла. Різниця в психології людей, мисленні людей. Люди тут русифіковані, русифіковані настільки, що між нами можна чітко проводити межу.»

Передачі


ПогодаКурси валют