Get Adobe Flash player

У Чернігові створили онлайн-музей дерев’яної архітектури


У Чернігові створили онлайн-музей дерев’яної архітектури. 156 фотографій старих будинків з різьбленням на вікнах та стінах можна побачити, не виходячи з дому. У реальності відвідати всі експонати можна прогулюючись 5-ма маршрутами, які автори проекту розробили за географічним принципом. Є тут будинок Василя Спановського . У 1911 році представник шляхетського роду придбав цю земельну ділянку у Федора Лизогуба і протягом наступних двох років звів на ній будинок. У центрі міста, серед багатоповерхівок на вулиці Київській, 14б.
ТЕТЯНА РОМАНЮК- дослідниця історії будинків, каже, що він унікальний, бо це один з небагатьох будинків, який зберігся в такому хорошому стані у центрі. І тут цікава різьба поєднання народних елементів з елементами модерну. Зараз він просто занепадає.
Онлайн -музей «Дерев’яне мереживо Чернігова» створила команда із 4 людей, які роблять цю справу на волонтерських засадах. На сайті demer.cn.ua зібрані фотографії різьблених будинків багатьох поколінь. Інформацію про кожен будинок команда онлайн-музею збирає з архівів, бібліотек та від самих власників дерев’яних будинків.
На сьогоднішній день внесено в базу близько 180-190 будинків , але це ще далеко не повний перелік, оскільки фізично волонтерам поки що не вистачило часу, аби обійти усі вулиці Чернігова . У фотографіях представлені 156 будинків
Ті, хто має якусь інформацію про свої будинки або знає цікаву історію будинків , можуть писати, звертатися до онлайн – музею і розповідати про них.
Як працює онлайн- музей розповів один з його розробників Олексій Самойленко.
«Є спеціальний розділ- карта , який дуже гарно працює на мобільних телефонах. Є маршрути, по яким можна пройтися, подивитися будинки , глянути фотографії. Куди ти йдеш , що ти хочеш побачити , почитати в галереї опис будщинку і, в принципі, зараз по статистиці видно, що 50 % користувачів заходять з мобільних пристроїв. Є англійська, німецька,білоруська, польська і, звісно, українська, тобто, 5 мов зараз доступні на сайті.»
Єдиний будинок з онлайн- музею, який виглядає не так, як на фото, розташований на вулиці Земській, 5. Власники утеплили будинок пінопластом.

Передачі


ПогодаКурси валют