Get Adobe Flash player

Актори Молодіжного театру відгукнулися на заклик бібліотекарів про допомогу – дістають із затопленого підвалу книги та журнали


Актори Молодіжного театру відгукнулися на заклик бібліотекарів про допомогу – дістають із затопленого підвалу книги та журнали. Співробітники бібліотеки імені Короленка порахували збитки від негоди – промокли 26 тисяч книг про мистецтво та 3 тисячі періодичних видань. 5-ту добу просто неба бібліотекарі сушать книги на подвір’ї книгосховища. Аби врятувати усю літературу, не вистачає людей і місця на подвір’ї.
Алла Мальована — заступник директора чернігівської обласної бібліотеки імені Короленка каже, що, в основному, постраждав фонд краєзнавчих газет. Це районні та обласні газети. Близько 3 тисяч підшивок були підтоплені. Також постраждав відділ мистецтв. Це книги у кількості 26 тисяч примірників. Допомогти можна практично- будуть доречними паперові рушники, якими можна перекладати книги. І брати хоча б одиниці фонду і газети на просушку додому.
На подвір’ї бібліотеки книги розкладають на дерев’яні піддони. Аби зберегти їм хоча б той вигляд, який залишився після дощу. Частково їх віддають людям на просушку додому, частково виносять на вулицю. Бібліотекарі кажуть, що бояться зараження грибком. Деякі приміщення звільнили під сушильні камери.
Є у них і обігрівач повітря, який допомагає просушувати намоклі видання.
Бібліотекар Ніна Романчук протирає серветкою кожну сторінку газети. Після зливи її залило водою та присипало землею. За 45 років роботи у книгосховищі водна стихія вперше нанесла такої шкоди бібліотеці, – розповідає жінка. Цими краєзнавчими виданнями користуються студенти історичного факультету, науковці.
Ранок середи актори Молодіжного театру розпочали на подвір’ї бібіліотеки. Аби допомогти врятувати хоча б ту літературу, яку бібліотекарі ще в змозі висушити.
Заслужений артист України Олексій Биш каже, що кому, як не їм, людям мистецтва, рятувати книги. Ми і товаришуємо, і тут черпаємо печатну драматургію для наших вистав і нашого репертуару. Саме тут, у бібліотеці імені Короленка, пройшла одна з перших наших вистав у 1985 році. Це «11 сторінок військової прози» за Васильєвим. Це був перший прихисток, перша наша сцена,- каже актор.

Передачі


ПогодаКурси валют