Get Adobe Flash player

У Чернігівському історичному музеї відзначили 140-річчя однієї картини

Чорнильниця-каламар, зброя і ґудзики, зображені на картині  Іллі Рєпіна «Козаки пишуть листа турецькому султану» є в колекції Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського. Замальовки історичних деталей і героїв художник робив на Чернігівщині у качанівському маєтку Тарновських. Кого саме і що саме відтворив митець на картині розповідала й показувала    Світлана Половникова, науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім.. В. Тарновського.

140 років тому Репін почав створювати свою відому картину, для деталей звернувся до Тарновських і приїхав до них у Качанівку, де зберігалася колекція старожитностей Василя Тарновського – молодшого. Картину Репіна знають, а от той факт, що більшість замальовок до неї художник створив на Чернігівщині, менш відомий. Чернігівці й гості міста на власні очі можуть побачити експонати музею як вживу, так і на полотні. І кожен козак писався з конкретної людини.

Наукова і дослідницька робота чернігівських науковців над історією створення картини була відзначена спеціальною премією.

.

 

 

 

 

Передачі


Погода



Курси валют