Get Adobe Flash player

Троє чернігівців чекають трансплантації кісткового мозку за кордоном. Коли її робитимуть в Україні?


Троє хворих на гострий лейкоз чекають трансплантації кісткового мозку за кордоном в обласному онкодиспансері. Дотепер в Україні не роблять пересадок від нерідних донорів, бо немає їх єдиного реєстру. 17 травня Верховна Рада ухвалила закон, що робить можливим трансплантації від померлих. Якщо людина дала на це згоду за життя. Документація, облдаднання, механізми – все це має бути готовим до 1 січня наступного року. Деталі в сюжеті Анастасії Лози.
Сьогодні 6-річний Тимофій Зленко живе майже звичайним життям: складає пазли, грає на спортивній стінці. Єдине, що відрізняє його від однолітків – більшість часу він проводить вдома. У дворічному віці йому діагностували гострий лімфобластний лейкоз. Тобто — рак крові.
Хлопчика врятували. За 2,5 місяці родині вдалося зібрати кошти на пересадку стовбурових клітин від чужого донора. Трансплантацію робили в Італії.
Це гематологічне відділення обласного онкодиспансеру. Таких як Тимофій, хворих на рак, що потребують пересадку кісткового мозку від нерідного донора, тут троє. Зараз вони проходять курс високодозової хіміотерапії в ізоляційних боксах.
Закон, який передбачає створення такого банку донорів та робить можливими пересадки від нерідного трупного донора Верховна Рада прийняла 17 травня.
Відтак в Україні діє презумпція незгоди. Це означає, що пересаджувати органи померлого можна буде, тільки якщо він за життя дав на це письмову згоду. Або ж це мають право зробити найближчі родичі. Шукатимуть підходящих донорів у єдиній базі даних. Цим займатимуться лікарі-транспланткоординатори.
Якщо закон підпише президент, він почне діяти з 1 січня 2019 року. До того часу планують створити єдину базу донорів та розбудувати систему транспланткоординації. На це у бюджеті є 112 мільйонів гривень.
У обласному онкодиспансері вже готуються до змін. Тут планують створити центр трансплантації кісткового мозку. Зараз в Україні діє чотири такі заклади. Чернігівський стане п’ятим. За словами завідуючої гематологічним відділенням Алли Нагорної, поки що мова йде про пересадку пацієнту власного кісткового мозку після хіміотерапії. Коли ж в Україні запрацює система транспланткоординації тут матимуть все необхідне для пересадки стовбурових клітин від нерідних донорів.

Передачі


ПогодаКурси валют