Get Adobe Flash player

В Лісконогівському сільськогосподарському товаристві чекають від держави відшкодування за нову сівалку (відео)

В Лісконогівському сільськогосподарському товаристві чекають від держави відшкодування за нову сівалку.На початку року аграрії придбали необхідну для посівної кампанії техніку за 280 тисяч гривень.За урядовою програмою підтримки їм мають повернути25% вартості. Загалом в цьому році з бюджету країни на підтримку аграрного сектору виділено 6 мільярдів 300 мільйонів гривень. Це майже на 1 мільярд більше, ніж у минулому році.
Василь Юдицький, голова Лісконогівського ТОВ «Переможець» «Сівалку ми придбали українського виробництва, чекаємо на дотацію. Але на сьогоднішній день ніякої дотації немає.Ось у нас стара стоїть, вона захоплює 3.60 метрів землі, а ця нова захоплює — 4.20 метрів. Вона потужніша, краща схожість насіння»
Василь Юдицький обходить машино-тракторний парк, окрім сівалки показує новий культиватор. Каже — за нього коштів від держави не буде, бо техніка закордонного виробництва.
Василь Юдицький: « Ось купили ми культиватор, він новий стоїть, в цьому році купили, у січні. У нього виробництво не вітчизняне, тому дотації не буде.
Цьогоріч державні гроші дають лише тим, хто протягом року придбає сільськогосподарську техніку українського виробництва.
Відшкодовують 25% — аграріям
20% — продавцям вітчизняної сільгосптехніки
Загальний обсяг державної підтримки на купівлю сільгосптехніки — 945 мільйонів гривень

Бухгалтер товариства Ніна Третьякова підготувала всі необхідні документи для отримання дотації за куплену сівалку.
Ніна Третьякова, бухгалтер ТОВ «Переможець»:»Договір, видаткову накладну, паспорт на сівалку я вже віддала.Я здала документи в Ощадбанк на отримання дотації. Можна лише через державний банк отримати дотацію. Чекаємо в липні. Скільки вам обіцяють відшкодувати? -25 %.»
Василь Юдицький каже, має негативний досвід з дотацією за молокопровід. В Лісконогівському товаристві торік придбали сучасну доїльну установку вітчизняного виробництва. Документи для дотації подали, проте грошей не отримали.
Василь Юдицький: «У минулому році нам в управлінні АПК сказали – встановлюйте молокопровід, 50% держава відшкодує. Ми оплатили, зробили 2 сараї на 400 голів дійного стада. Заплатили 1млн 700 тис. грн. Але нам держава не дала жодної копійки»
Віктор Олексенко, начальник відділу тваринництва Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації: «За 2017 рік даного напрямку не було. Фінансування не проводилося. Давали гроші тільки на закупку нетелів. В цьому році програмою передбачене таке фінансування»
Віктор Олексенко каже, якби Василь Юдицький придбав молокопровід в цьому році, то отримав би компенсацію. За сільгоспобладнання, куплене раніше, гроші вже не повернеш.
Василь Юдицький: «Говорять, що буде дотація — 1500 тис на корову, але вже час минає, триває посівна, а нам ще коштів цих не давали»
Програма підтримки аграрного сектору:
— фермери, які утримують молочних корів -1500 грн на голову;
— громадяни, які утримують молодняк ВРХ протягом дванадцяти місяців — 2500 грн на голову.
Обсяг державної підтримки селянам, які утримують велику рогату худобу – 500 мільйонів гривень.
В цьому році хлібороби пільгові кредити та дотації отримають.Коштів на це достатньо — так вважає експерт асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олег Нестеров.
Олег Нестеров,експерт з аграрних питань асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»: «У нас проводили дослідження щодо обізнаності як фермерів, так і товариств про держпідтримку. Наскільки вони проінформовані і про неї знають. Є значний відсоток, які ще не довіряють держпідтримці, або ще не наважились її використати. Механізм отримання держпідтримки заключається в тому, що корова має бути зареєстрована.Отримується витяг в залежності від кількості корів в товаристві. Мінагрополітики збирає дані і лише на цю кількість корів виділяються кошти.
За словами Олега Нестерова, якщо аграрій не зволікатиме з подачею документів, все його поголів’я ВРХ буде в державному реєстрі, тоді цьогоріч отримає дотацію.

Передачі


ПогодаКурси валют