Get Adobe Flash player

Хто розкопав солдатські могили на Подусівці і для чого?

Солдатські могили у мікрорайоні Подусівка розкопав «Союз пошукових загонів України», щоб перепоховати останки загиблих. Минулої пятниці на місці поховання часів Другої світової працювала поліція. Перехожі помітили тут замість могильних пагорбів перекопаний ґрунт. У вандалізмі тоді запідозрили чорних археологів. Як виявилось, солдатські могили досліджували на замовлення сільського голови Нового Білоусу для ідентифікації та ексгумації загиблих. Для цього мали усі необхідні дозволи.

Це – Василій Журахов. Він керував групою пошуковців, які розкопали солдатські могили на Подусівці у Чернігові. Минулої п’ятниці на місці цього поховання, поряд із стелою,  працювала поліція. Її викликали перехожі, які помітили тут  перекопаний ґрунт замість могильних пагорбів. Виявилось, дослідження проводила громадська організація «Союз пошукових загонів України».

Цю ділянку землі передали Новобілоуській сільрадіпісля уточнення меж населених пунктів у 2001 році. Поховання на ній не зазначене.

Василь Журахов на прохання Суспільного показав документ. Там — дозвіл на земляні роботи, ексгумацію та перепоховання.У прес-службі поліції в області повідомили, що після перевірки кримінальне провадження відкривати не стали.

Пошукові роботи безпосередньо під меморіалом планують проводити в цьому році. Якщо тут знайдуть останки загиблих солдат, їх перепоховають у братській могилі у Новому Білорусі.

Передачі


ПогодаКурси валют