Get Adobe Flash player

Інтерактивні пісочниці, сухі басейни: як обладнані інклюзивні класи у Чернігові

Інтерактивні пісочниці, сухі басейни, мультимедійні центри, спеціальні меблі – це обладнання для шкіл, де є особливі діти. У Чернігові 25 інклюзивних та 15 спеціальних класів. Більше п’яти мільйонів гривень з державного бюджету цього року виділили обласному центру на розвиток інклюзивної освіти. В яких умовах сьогодні навчаються школярі з особливими освітніми потребами, бачили наші журналісти.

Валерія — учениця 33-ї школи Чернігова. Її клас – спеціальний. Тут навчають діток з особливими освітніми потребами. Всього в обласному центрі таких класів п’ятнадцять. 176 дітей займаються у них за адаптованими програмами та індивідуальними планами.

Окрім спеціальних, в школах Чернігова є інклюзивні класи – в них діти з особливими освітніми потребами навчаються разом з іншими. Таких класів 25. Перший п’ять років тому відкрили у школі № 24. Хлопчик, який став першим особливим учнем у класі разом із звичайними дітьми, нині у п’ятому класі. За словами директора Юрія Домана, у дитини – неабиякий прогрес.

На закупівлю обладнання для шкіл, де навчаються особливі діти, торік витратили майже чотири з половиною мільйони гривень з держбюджету.

У 24-й школі серед придбаного – спортивне обладнання. Це – кабінет лікувальної фізкультури та сенсорної інтеграції.

Понад мільйон гривень витратили на облаштування в школах медіатек. Дві – у школі № 30. Сюди також придбали спеціальний підйомник, аби діти на візочках мали можливість відвідувати уроки не лише на першому поверсі. Корекційні заняття проводяться у ресурсній кімнаті, серед обладнання – інтерактивна пісочниця.

У тридцятій школі 13 дітей з особливими освітніми потребами навчаються в інклюзивних класах, 52 – в спеціальних.

Передачі


ПогодаКурси валют