Get Adobe Flash player

Четверту річницю створення відзначив 13-й батальйон

Коли отримали повістки до військкомату, чоловіки не здогадувались, що не пройде і 20 днів, як вони рушать на справжню війну. Що це будуть не навчання — там свистітимуть кулі і вбиватимуть по-справжньому. 23 квітня 2014 року в Чернігові був створений 13-й батальйон територіальної оборони «Чернігів-1» — 425 чоловік і 65 одиниць техніки. Вони одними з перших потрапили у зону АТО. Пройшли бої за станицю Луганську та Дебальцево. У листопаді 2014 року 13-й батальйон тероборони Чернігівської області став 13-м окремим мотопіхотним батальйоном. За весь час батальон втратив 52 бійців. Найбільше загинуло у Дебальцевому – 21 чоловік. Зараз батальон на ротації, відновлює техніку, поповнює особовий склад. А сьогодні у них ще й свято – 4-та річниця створення.

Вони не думали, що їх призвали воювати, згадує події чотирирічної давності колишній заступник командира 13 батальону Ігор Бизган. Йому, як і іншим офіцерам, 23 квітня 2014 року прийшла повістка — з’явитися до військкомату. Там отримали наказ сформувати військову частину (підрозділ Може? ).

Володимир Сех у батальйон прийшов у вересні 2014 — добровольцем. Покинув високооплачувану роботу в Білорусі і одразу в АТО.

Під Авдіївкою Володимир підірвався на розтяжці. Отримав важке поранення, переніс 2 операції. До кінця ще не вилікувався, але знову хоче в бій.

За роки існування військової частини загинуло 52 бійців. Найбільше під Дебальцевим, каже командир батальйону Віталій Гуляєв.

У бійців гості з Чернігівського молодіжного театру з поемою «Рубікон, її автором Юрієм Соколовим і автором та виконавцем патріотичних пісень Тарасом Тарасенком. Серед гостей — мама одного з загиблих бійців тринадцятого батальйону Олена Білоіванцева. ЇЇ син, каже жінка, в АТО пішов за власним бажанням, а загинув у перший день перемир’я 6 вересня 2014року. Відтоді вона часто заходить в частину. Спочатку приходила як волонтер, потім — як актриса і мати.

На початку створення у 13-му батальйоні тероборони «Чернігів-1» були переважно жителі Чернігівської області. Зараз в батальйоні служать військові з усієї держави. Нині військові на ротації. Відновлюють сили і техніку. І відзначають четверту річницю.

Передачі


ПогодаКурси валют