Get Adobe Flash player

На Новгород-Сіверщині люди вибираються із сіл вбрід або човном: повінь на Десні

Річка Десна відрізала села Биринської сільради Новгород-Сіверського району від  райцентру. Туди не дістатись звичайним транспортом, а лише вбрід або на моторному човні, — рятувальники переправляють протягом 4 годин на день.  Десна на Сіверщині піднімається рекордними  темпами  — за минулу добу на 25 сантиметрів.

Микола, житель задеснянського  села Остроушки, повертається додому з  Новгорода-Сіверського. Ходив по продукти  до поминальних днів.

На шляху до задеснянських сіл два мости, один за одним — через Десну і її старицю. На перший понтонний міст  чоловік  забирається по настилу.  Далі — лише вбрід.

Нездоланною  переправа стала на вихідних – спочатку для транспорту, потім поменшало і пішоходів, які готові іти (по пояс у воді?). За останню добу в Десні біля Новгорода-Сіверського прибуло  25 см води.  Тут це найбільший  добовий підйом  у цьому році.

Вода відділила перший міст від берега на два десятки метрів. Другий, до якого знімальна група дістатись не змогла — на сотні, каже працівник наплавних мостів Юрій.

Вода в районі Новгорода-Сіверського ще не настільки велика, як у 2013, пригадують місцеві. Тоді людей перевозили човном напряму,  затопленою дорогою.  Зараз, щоб дістатись від берега до берега, потрібно зробити гак і  подолати 3 км водної поверхні.

Задеснянські села Новгород-Сіверщини відрізає від райцентру щоразу під час виходу Десни на заплаву. Всім необхідним місцевих жителів доводиться забезпечувати через місто Шостка  сусідньої Сумської області. Щоб дістатись від Новгорода- Сіверського до лівого берега, на якому села Биринської сільради, потрібно подолати замість 10 км 65. Олексій Коцебчук, Віталій Коровко, новини на Суспільному.

Передачі


ПогодаКурси валют