Get Adobe Flash player

Українське кіно на кордоні з Росією

«Кіборги» їдуть на кордон із Росією. Українське кіно на великому екрані демонструється у Новгороді-Сіверському. Вперше. До міста кінострічки «Кіборги», «Червоний», «Іван Сила», та «Нескорені духом» потрапили в рамках кінофестивалю «Дивись українське». Фестиваль проводить Творча  спілка кінематографістів «Чернігівська творча майстерня».

Фільми про героїв АТО на північ Чернігівської області привезли, бо регіон прикордонний —  домашні антени ловлять російські телеканали, українського патріотичного контенту замало, кажуть організатори. В рамках фестивалю ці стрічки вже змогли переглянути жителі Срібного, Бахмача, Варви, Ріпок, Конотопу. Далі фестиваль продовжиться ще в 6 райцентрах північної частини Чернігівської області.

У Новгород-Сіверському будинку культури біля каси, де продають квитки на кіносеанс,  людно. Тут  демонструватимуть українські кінострічки, які вийшли в прокат в 2017 році. Перша стрічка, яку побачать глядачі – «Кіборги». В районі більше двох десятків років не має кінотеатрів — кінопрокат відсутній як такий. Українське патріотичне кіно місцевий глядач з великого екрану побачить вперше, говорить Начальник відділу культури Ніна Матвіюк.

Пані Віталіна з сином одні з перших зайняли свої місця в залі. Жінка каже, що на прикладі героїв фільму виховуватиме свого сина, тому вони тут.

Мета  кінофестивалю – щоб якомога більше людей змогли побачити якісне українське кіно, каже голова творчої спілки Вадим Антошин. Він  привіз кіно до Новгорода-Сіверського.

Крім демонстрації фільмів, у цього фестивалю ще два благодійні марафони. Частина коштів з продажу квитків піде на допомогу сім’ям загиблих у Донецькому аеропорту, частина —  на придбання реабілітаційного обладнання для Ніжинського дитячого будинку-інтернату. Після Новгорода-Сіверського фестиваль «Дивись українське» продовжиться у Коропі, Сновську, Семенівці, Талалаївці, Прилуках та Козельці.

 

Передачі


ПогодаКурси валют