Get Adobe Flash player

Постійні перебої зі світлом та згоріла побутова техніка: село на Новгород-Сіверщині потерпає від зношених електромереж

Близько трьох десятків сімей з села Мамекине на Новгород-Сіверщині потерпають від зношених електромереж. Люди просять енергетиків замінити аварійні електроопори вже протягом 5 років. Тоді в частині села замінили електроопори на нові, бетонні. Частина ж залишилась зі старими, дерев’яними і протрухлими.

Це відео відзняте суспільним після сходів села Мамекине. Тоді люди порушили питання – коли нарешті в селі замінять трухлі електроопори на нові? Таких на вулицях десяток. Деревина згнила, деінде видовбана птахами. Дроти провисають. Під час поривчастого вітру електрику замикає.

У Наталії чотирирічний син. Сусіди виховують доньку-п’ятикласницю. Дітей самих на вулицю не пускають – бояться – вдарить струмом. Наталія показує дві верби, каже — вони в будь-яку мить можуть впасти на хату. Разом з чоловіком викликали спеціалістів, аби спиляли дерева. Проте їм відмовили – якщо прибрати верби, трухляві дерев’яні електроопори впадуть і в двадцяти будинках не буде світла.

Звертались до голови сільради, на сході села розмовляли. Приїжджали представники рему. (01.09 -01.18)Вони нам сказали – ми не можемо нічого зробити. Як упаде стовп, тоді ми будемо міняти», — розповідає Наталія Ященко.

З аварійними опорами тридцять сімей Мамекиного живе вже п’ять років. Тоді працівники Новгород-Сіверського рему оновили основну частину лінії електропередач по селу, а до них черга не дійшла. Голова сільради Валентина Литвин разом з громадою неодноразово просили монтерів про допомогу.

Директор Новгород-Сіверських районних електромереж Борис Бунак каже: на заміну електроопор треба значні гроші.

 «Я розумію стан тих людей, у яких видно, що по один бік села стоїть бетонна опора, по інший – дерев’яна. Ви ж розумієте, що все село замінити – це потрібні значні кошти», — наголошує Борис Бунак.

Загалом, в Новгород-Сіверському районі за рік планують замінити 67 електроопор. Але, як сказав Борис Бунак, аварійних ділянок у селах багато, тому чи дійде черга до аварійних електроопор у Мамекиному він сказати не може.

Передачі


ПогодаКурси валют