Get Adobe Flash player

У Чернігові інспектували приміщення слідчого ізолятора

Нескінчена боротьба з пліснявою, дефіцит лікарів, але з гарячою водою у лазні. У Чернігові інспектували приміщення слідчого ізолятора. Кам’яним мурам більше двохсот років. В’язницю збудували у 1805-му році із тодішнім розумінням прав людини та її потреб.
Біло-зелені кольори. Побілені коридори, пофарбовані грати. Інспекцію ведуть оглянути кімнати короткострокових побачень. Це те, що змогли зробити, переобладнавши старі приміщення в’язниці. Трохи далі – кімнати для побачень тривалих. Схожі на недорогі готельні номери.
Інспектує СІЗО група з народних депутатів, правників, представників релігійних громад. Тут таки заступник міністра юстиції Денис Чернишов. Просить адмніністрацію показати найпроблемніші місця. І ділиться із журналістами, як звик відрізняти так звану «показуху».
Перевірили харчоблок, там чисто, щоправда й їжею не пахне.
Представник духовного управління Мусульман України просить показати інспекції місця, де утримують підсудних і де, їх карають.
Інспекцію ведуть туди. Так звані карцери, а їх на території Чернігівського Сізо 10. Маленькі аскетичні, їх усі відкрили для огляду.
Ліжко насправді на замку. Ув’язненому дозволяють у певний час його відкрити і видають матрац.
Поруч камери, через двері чутно чоловічі розмови, намагаємось через віконце поговорити із їхніми мешканцями.
Далі інспекція пішла оглядати камери, де утримують довічників. У Чернігівському СІЗО таких 8.
Хлопець, який представився Дмитром розповідає про умови.
Медики показали санчастину. Порожній стоматкабінет, який покривається пилом без фахового лікаря. Тут дефіцит кадрів.
Заступник міністра разом із інспекцію оглянув ще й лазню, камери, в яких утримують неповнолітніх, жінок із дітьми. Наприкінці поділився враженнями.
План на перспективу – це все ж таки перенести подібні заклади за межі міста. У Чернігові СІЗО – просто в історичному центрі. У Львові – поблизу Опери, у Чернівцях біля центральної площі. Побудувати нові приміщення, які б відповідали сучасному розумінню дотримання прав людини, — завдання на десятиліття уперед.

Передачі


ПогодаКурси валют