Get Adobe Flash player

У Седневі в провалля сповзає національна архітектурна пам’ятка — альтанка Глібова

У Седневі в провалля сповзає національна архітектурна пам’ятка — альтанка Глібова. Урвище підібралось за 2 метри до паркану місцевої школи.

Гарні краєвиди з небезпечним «бонусом». Седнівську школу будували як зразкову в Україні, на її відкриття у 2012 році чекали колишнього президента Віктора Януковича. Зараз до її паркану підбирається урвище.

Школу побудували на 50-метровому схилі з піску та глини. Потроху розмиває його давно, каже директор.  Цього року єдиний водовідвід не впорався.

Обвал стався на вихідних, каже Валерій Іванов, його ще не встигли огородити. Учнів попередили, щоб за шкільний паркан не виходили.

Земля за парканом — офіційно вже за межами населеного пункту. Селищний голова Михайло Шевчик  каже, сільрада не зобов’язана укріплювати схил.

Начальник управління архітектури облдержадміністрації каже, одне з порушень при будівництві школи – відсутність достатньої кількості водовідводів.

По сусідству із школою у провалля сповзає пам’ятка архітектури національного значення.

Тут любила малювати Тетяна Яблонська, зараз художники проводять пленери. Зустрічаємо тут і колишнього українського дипломата Миколу Рудька

Тетяна Луговська каже, за альтанкою, яка стоїть на межі «Садиби Лизогубів», працівники музею доглядають. Більше нічого зробити не можуть – вона, як і школа, вже за межами населеного пункту, на балансі управління містобудування та архітектури облдержадміністрації. Звідти декілька днів тому приїздила комісія. Але, каже начальник управління, просто зараз нічого вдіяти не можна.

В Седневі ж із острахом чекають великих дощів.

Передачі


ПогодаКурси валют