Get Adobe Flash player

Зірки у темряві: У Чернігові запрацювала перша художня виставка для людей з вадами зору

У Чернігові вперше відкрили художню виставку для людей із вадами зору «Зірки у темряві». Митець Сергій Поноченюк поєднує абстрактний олійний живопис  і рельєфні композиції на дереві. Експозицію доповнили аудіо супроводом,    дерев’яними пазлами для розвитку моторики і логічного мислення, а також книгами шрифтом Брайля. Зірки у темряві намагалися побачити і наші журналісти.

Цей «світ тактильного відчуття» Сергій Поноченюк створював 5 років. Митець каже, ідея виникла сама собою. Вперше таку виставку, адаптовану для людей із вадами зору, представили у Чернігові.

Абстракції мають рельєфний варіант. Люди з вадами зору можуть навпомацки роздивитись картину та відчути її. Кожна картина доповнена аудіозаписом про те, що на ній зображено. А також є книга написана шрифтом Брайля.

Відвідувачі вивчають картини навпомацки, потім дерев’яні  рельєфні варіанти можна розібрати на частини і складати як пазл. Сергій Поноченюк погодився допомогти нам вперше відчути, а не побачити картину. Для реалістичності зав’язуємо очі.

Аби скласти картину навпомацки треба детально її вивчити. Відчувати чи підходить та чи інша деталь. Зробити це людині, у якої з зором все гаразд дуже важко. Адже для цього треба мати не лише гарне світосприйняття через дотик, а й чудову уяву.

Передачі


ПогодаКурси валют