Get Adobe Flash player

У Ніжині пройшла наукова конференція «Історичні побрехеньки»

 «Історичні побрехеньки. Незвичайні історії в історії України». Це наукова конференція, яку провели у Ніжинському університеті, вперше в Україні.  Історики з різних регіонів домовилися зробити науку живою й цікавою для всіх. Ці «побрехеньки», кажуть науковці, якраз і потрібні для того, щоб подолати політичну брехню й фальсифікацію історії.

Тут особисто присутній живий Микола Гоголь. Професори історії забули свої наукові ступені й звертаються одне до одного «куме» або «кумо». Замість доповідей звучать кумедні бувальщини. Це всеукраїнська конференція в Ніжинському університеті «Історичні побрехеньки. Незвичайні історії в історії України».

Науковці розповідають про ситуації, які були насправді, але вони настільки дивні, що виглядають як вигадка. Чого вартий випадок у ХІХ-му столітті в Борзні, де місцеві священнослужителі впряглися у воза замість коней, щоб привезти важкий новий дзвін до церкви й так зекономити гроші громади.

Такий гумористичний науковий захід влаштували в Україні вперше, каже голова оргкомітету «Історичних побрехеньок» Віктор Брехуненко – відомий фахівець із проблеми, як боротися з фальсифікацією історії, як розрізняти правду й вигадки.

Теми доповідей – і курйозні, й серйозні: від боротьби грецьких та єврейських самогонщиків у Ніжині до аналізу чуток як інструменту політичного впливу й маніпуляцій свідомістю.

«Історія в історіях» дозволяє побачити в історичних постатях живих людей з їх характерами й звичками. Ось «побрехенька» про Павла Тичину, який був  міністром освіти України в 1944 році. Коли письменник прийшов у міністерство на роботу, його не впізнали й гардеробниця попросила замінити її на кілька хвилин, приймаючи одяг. Скромний Тичина так і зробив.

Гумористична конференція переслідує насправді серйозну мету: зробити науку цікавою для широкого загалу.

А Гоголь на «Історичних побрехеньках» опинився не тільки тому, що вчився в Ніжині. Він і мріяв бути істориком, і власне зробив українські фольклорні цікавинки-«побрехеньки» світовою класикою. Тому конференція присвячена Дню народження письменника.

Передачі


ПогодаКурси валют