Get Adobe Flash player

Довгобуд на Валу у Чернігові найближчим часом не розберуть

Недобудова на Валу залишиться стояти на невизначений термін. У березні Київський окружний адміністративний суд позбавив права власності на об’єкт інвестора, який вже сім років не може добудувати Дворянське зібрання. Здавалося б, тепер міська рада зможе демонтувати довгобуд. Однак підприємець встиг продати споруду іншій фірмі.

Місто готується до нового судового процесу вже з іншим власником недобудови, а тим часом під бетонними розвалинами руйнуються залишки козацького магістрату кінця сімнадцятого сторіччя.
Історик Володимир Пилипенко обстежує залишки козацького магістрату. Фундамент споруди кінця 17-го сторіччя розкопали та почали реставрувати під час будівництва «Дворянського зібрання» на Валу. Він мав би експонуватися під скляною підлогою у фойє готелю. Сім років тому будівництво заморозили. З того часу пам’ятка археології стоїть під відкритим небом і розсипається на очах.
Науковець каже, пам’ятку можна буде реставрувати, для цього її терміново треба законсервувати – засипати ґрунтом.
Та засипати древній фундамент не можуть. Це – приватна територія. Історія довгобуду на Валу бере початок у 2004 році, коли сесія міськради надала в оренду приватному підприємству «Айва» півгектара землі на Валу для будівництва п’ятизіркового готелю. Фактично роботи почались у 2007-му, а через чотири роки зупинились, через фінансову неспроможність інвестора. Торік міськрада розпочала судові тяжби з інвестором, аби демонтувати довгобуд. Минулого місяця столичний окружний суд позбавив ТОВ «Айва» права власності на об’єкт. Однак розбирати його і досі не мають права.
Суспільне намагалося зв’язатися із новими власниками недобудови. За телефоном, який зазначений у єдиному реєстрі фізичних та юридичних осіб, трубку ніхто не бере. На скільки затягнуться тяжби, не прогнозують. Подавати позов на нового власника у міській раді планують після 10-го травня.

Передачі


ПогодаКурси валют