Get Adobe Flash player

Пересіли з машин на човни. У жителів Нового Білоусу пішли під воду городи

Пересіли з машин на човни. У жителів Нового Білоусу пішли під воду городи. Щоб запобігти весняному сезонному підтопленню, минулого року там планували розчистити русло ріки і укріпити береги. Але тоді довелося б зрізати дерева. Місцеві жителі проголосували за збереження насаджень.

Другий день поспіль першокласник Дмитро з села Новий Білоус, що під Черніговом, не відвідує школу. Ще в неділю його домівку підтопила вода, яка вийшла з берегів річки Білоус. Жителям найближчих до русла будинків в один день довелося пересідати з машин у човни.

Селяни розповідають, під час весняного водопілля подвір’я топить досить часто. Торік цю ситуацію могли виправити, зокрема планували розчистити русло й розширити береги водойми. Тоді мали зрізати дерева на заплаві, це не сподобалося новобілоусцям. Вони зібрали схід села і виступили проти.

Новобілоуський сільський голова підтверджує, проект по розчищенню річки є, і цього року його таки мають реалізувати.

Нині ситуацію з підтопленими господами сільська рада тримає на контролі. Там створили спеціальну комісію. Підраховуватимуть збитки.

У Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів пояснюють, цьогоріч інтенсивному весняному водопіллю сприяло різке підвищення температури.

За даними гідрологів, цьогорічна повінь на Білоусі тримається рівня 2013 року. Якщо погода не зміниться, в найближчі дві доби пік повені має минути.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют