Get Adobe Flash player

Повінь у Чернігові: затопило мікрорайон Бобровиця та вулицю Гончу

У чернігівському мікрорайоні Бобровиця з учора вулиці перетворилися на ріки. Містяни рятували майно та автівки — їх витягували за допомогою трактора. Люди створювали штучні дамби із снігу, землі, дошок, цегли. Рятувальники сьогодні від ранку відкачували воду.
Ці кадри знімали жителі вулиці Бжеського у неділю, 1 квітня. Близько другої години дня вода підступила до подвір’їв, надвечір — стояла у хлівах і погребах. Нашвидкуруч люди самостійно майстрували дамби, рятували худобу і відрами вигрібали воду з льохів.
Вода, що прибувала, змила нову дорогу, прорвала старе руслорівчака і лише після цього її рівень почав спадати.
Помалу оговтуючись після неспокійної ночі, місцеві жителі підраховують збитки. Підозрюють, вода пішла у двори через минулорічний ремонт дороги.
Суспільне звернулось за коментарем до управління Житлово-комунального господарства міської ради. Чи були порушення під час проектування. Там пояснили – почали перевірку, зокрема вивчають документацію і планують виїхати на місце підтоплення. До рекордної повені 1970-го року ще далеко, запевнив заступник начальника Деснянського басейного управління Вадим Потапенко. Тоді у пік водопілля вода піднялася до позначки 9,5 м над нулем поста. Але досить швидко почався й зворотній процес.
Вода у городах, в домівках та ріки замість вулиць: з учорашнього вечора Стрижень підтоплює будинки містян по вулиці Гончій. У дворах стоїть більше метра води. До окремих домівок можна дістатися лише на човні.
Віталій Васильович разом з племінником з учорашньої ночі рятує запаси їжі: до сараю добирається човном. Чоловік розповідає: вода почала прибувати несподівано.
У нього повністю затопило город і подвір’я, вода стоїть і в погребі. У схожій ситуації й жителі інших будинків на вулиці Гончій поблизу Стрижня. Вода затопила місток через річку. Такої повені, кажуть місцеві, не пам’ятають з 1970-х років минулого століття. Ольга, будинок якої найближче до річки, каже — від повного затоплення її врятував високий фундамент. Серед ночі жінка рятувала домашніх тварин з води.
В Ірини Деніч затопило город, туалет і літню кухню. Сухий лише невеликий клаптик перед входом до будинку.
Вода прийшла настільки несподівано, каже жінка, що вона навіть не встигла забрати випрану білизну.
Начальник управління ЖКГ міськради Ярослав Куц каже, будуть нові підтоплення – зараз ще не пік повені на Стрижні.

Передачі


ПогодаКурси валют