Get Adobe Flash player

У Ніжині активісти вимагали звільнення районного керівництва та ексгумації тіла загиблої дівчинки

Ексгумації тіла загиблої дівчинки, яку знайшли мертвою в Мильниках Ніжинського району 20 березня, вимагають активісти націоналістичних організацій. Окрім цього, вони хочуть, щоб районне керівництво написало заяви на звільнення.

Активісти та містяни, які прийшли сьогодні під стіни Ніжинської райдержадміністрації, вимагають відставки районного керівництва. На їхню думку, чиновники також винні у смерті дитини.

Суспільне вже розповідало про цей резонансний злочин, який стався у Мильниках Ніжинського району. Там в одній із хат 20 березня знайшли мертвою Вероніку Єсипенко. Дівчинці не було і двох з половиною років. Розтин показав – маленька померла від травм голови. У завданні тяжких тілесних ушкоджень дитині підозрюють місцевого жителя – Назара Красулю, який товаришує з матір’ю загиблої дівчинки Галиною Єсипенко.

За словами директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олени Подпоріної, родина Єсипенків певний час перебувала під їхнім супроводом. Та вилучати дітей із сім’ї вони не мали права, чекали на відповідне рішення суду..

Олена Подпоріна – директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніжинської РДА

«Останній наш візит в родину був 7 грудня спільно з сільським головою, і спільно зі службою у справах дітей. В родину нас не впустили. І зразу же було прийняте рішення готувати документи на позбавлення батьківських прав. Далі наших дій вже тут немає. Розумієте, ми не займаємося вилученням дітей із сім’ї і ми не займаємося позбавленням батьківських прав. Але документи готувалися всі на позбавлення».

Як повідомлялося раніше, документи стосовно позбавлення матері батьківських прав були подані до суду 2 березня. Та претензії активістів полягали не лише в цьому. За словами координатора обласної формації «С14» Олександра Максимця, загибла дитина мала набагато серйозніші травми, ніж ті, про які офіційно заявляють. Він стверджує – і маленьку Вероніку, і її п’ятирічну сестру катували.

Олександр Максимець – координатор формації «С14» Чернігівської області Місцева влада намагається зняти з себе відповідальність та всіляко приховує факт катування цих дітей. Ті факти, що дітей катували, об них тушили бички, у них є задавнені травми, переломи, які не робляться за один чи два дні, які формуються протягом трьох, чотирьох місяців. В цьої навіть дитинки в неї перелом хребта, тобто вона не могла рухатися. В старшої дитини страшні рубці, опіки, вирвані клочками зі скальпом волосся».

Тож ще одною вимогою активістів була ексгумація тіла Вероніки для того, щоб провести повторну експертизу. З чим вони і звернулися до місцевої прокуратури.

Підозрюваний у завданні тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті дівчинки Назар Красуля, зараз перебуває в Чернігівському СІЗО. Покарання загрожує і матері дівчинки. Відкрито кримінальне провадження за статтею — злісне невиконання батьківських обов’язків по догляду за дитиною.

Передачі


ПогодаКурси валют