Get Adobe Flash player

5 тисяч жителів Чернігівщини можуть залишитись без субсидії через борги за газ

Майже п’ять тисяч жителів Чернігівщини можуть втратити субсидію через борги за газ. Відповідні списки боржників «Чернігівгаз Збут» подав до управлінь соціального захисту. В компанії визнають: борги могли виникнути в тому числі й через те, що підприємство 2 місяці не надсилало паперові платівки. Загалом в області борги за газ мають  94 тисячі людей, що отримують субсидії. Що робити боржникам, аби відновити нарахування субсидії – далі.

В офіс Чернігівгаззбуту прийшла пенсіонерка Ольга Красновид. Жінка хвилюється за сина-інваліда, якого  через борги за газ. Сплатити необхідно більше тисячі гривень. Каже, борги виникли через те, що понад 2 місяці її син не отримував платіжок.

Загалом по області за газ заборгували 94 тисячі людей, що отримують субсидію. Загальна сума – 110 мільйонів гривень: це приблизно третина боргу споживачів перед компанією «Чернігівгаз Збут», каже директор підприємства Іван Луста. Втратити субсидію, пояснює він, можна, якщо заборгувати понад 340 гривень. Боржник  потрапляє до списку на припинення нарахування субсидії. Таких на Чернігівщині 4 тисячі 700. Їх список «Чернігівгаз Збут» щомісяця передає до управлінь соціального захисту.

Органи соціального захисту не припиняють виплату субсидій усім, хто потрапив до списку. Кожен випадок комісія розглядає окремо.

 Споживач Іван Луста визнає: одна з причин виникнення боргів за газ у тому, що в січні та лютому підприємство не  надсилало споживачам паперові платіжки.

Зміни в порядку нарахування державної допомоги і в регулюванні відносин з надавачами послуг тривають. Ситуація, коли квитанції не надсилають вчасно, може повторитися.

Якщо ж нарахування субсидії припинене, то, як повідомив директор департаменту соцзахисту облдержадміністрації Олег Русін, поновити державну допомогу можна трьома способами. Або споживач повністю сплачує борг; або – якщо борг нарахований помилково – доводить це через суд і відновлює субсидію; і зрештою третій шлях: боржник укладає з постачальником договір реструктуризації боргу, тобто поступової виплати.

Передачі


ПогодаКурси валют