Get Adobe Flash player

Врятувати лелеку: на Ніжинщині місцеві підгодовують птаха

Врятувати лелеку. Шість днів тому під час сильних морозів до Лосинівки Ніжинського району, повернувся лелека. Птах оселився поблизу місцевої водойми. Через мороз  він не може самостійно здобувати собі їжу, тому лелеці взялися допомагати місцеві. Чому пернаті повернулися взимку, та як рятувати їх від голодної та холодної смерті, дізнавалась наша знімальна група.

Сюди лелека повернувся з Півдня шість днів тому, щоб гніздитися. Але потрапив… у зиму. Бусел оселився поблизу місцевої водойми, але через різкі заморозки не міг самостійно знайти собі їжу. Птаху взялися допомагати небайдужі селяни.

Щодня носять йому рибу, бо ковбаса лелеці не припала до душі. Апетит у чорногуза добрий — за раз він з’їдає півкіло морожених бичків. Подібна ситуація по всій Україні. У західних областях пернатих навіть забирають грітися в оселі. А у Чернівцях близько сотні бусолів годують рятувальники.

Орнітологи кажуть, нічого катастрофічного не сталося. Зараз – звичний час для птахів повертатися на місця гніздування. Їм просто не пощастило з погодними умовами

З подібними неприємностями стикаються не лише лелеки. Вони, каже Олександр, просто найбільш помітні серед інших.

Допомагати птахам рекомендують їжею. Лелек, наприклад, можна підгодовувати мороженою порізаною рибою, обрізками м’яса та субпродуктів. Забирати ж їх додому радять лише у критичних випадках.

Передачі


ПогодаКурси валют