Get Adobe Flash player

У Чернігові масово отруїли домашніх собак

У Чернігові масово отруїли домашніх собак. Сім родин залишилося без своїх чотирилапих друзів, а троє новонароджених цуценят – без мами. З жителями вулиці Мстиславської, де сталося отруєння, спілкувалися журналісти Суспільного.

Чернігівка Валентина Чантурія годує маленького алабая з дитячої пляшечки. Ще двоє чекають на свою чергу. Цим цуценятам всього п’ять днів, але вони вже залишилися без мами. Улюблениця родини, Альба, народила цуценят в ніч на 9 березня, а 10 березня її не стало.

Валентина пригадує: 9 березня, після пологів, Альба годувала новонароджену малечу. Та вже наступного дня собаці знову стало зле.

Валентина Чантурія – хазяйка загиблої собаки

«Дуже слабка собака була, рвота була, вона від дітей відмовилася навіть. Їй так було погано, що вона дітей кинула, навіть не заходила до них. Ми звернулися до клініки і вона буквально за декілька годин… Там пробула, зробили все – капельницю, уколи. Ну але… Лікарі спочатку нічого не казали. Потім вже подивилися на неї, як вона поводилася, різні симптоми і сказали, що це стовідсотково отруєння».

Неподалік родини Чантурія живе Віра Жукова. На очах її сина помер їхній домашній улюбленець – Дік. Собаці стало зле 7 березня: у нього почалися судоми, з рота пішла піна. За двадцять хвилин пса не стало. Його тіло відправили на розтин.

Без чотирилапих друзів залишилося ще п’ять родин, що проживають на вулиці Мстиславській. Та зоозахисники припускають: труїли не лише домашніх собак. Більш ніж два тижні тому з території гаражного кооперативу, що неподалік, зникло три пса. Ними опікувалася чернігівська зоозахисниця Марина Постол.

Марина Постол – зоозахисниця

«Они всегда меня встречали, когда я приезжала на кормёжку, то есть кушали, и никуда с территории кооператива, ну максимум возле забора ходили, далеко никуда не уходили. В восемь вечера я кормила – они были, в восемь утра я приехала – их уже не было».

Марина скрізь шукала собак, навіть заглядала в каналізаційні шахти. Та потім почула про масове отруєння на Мстиславській.

Марина Постол – зоозахисниця

«Человек рассказал, что видели, как везли на санках люди свою отравленную собаку, которая билась в конвульсиях, не успели довезти, она умерла. Потом с Мстиславской люди пришли, сказали, что у них во дворе отравили их собаку. Ну и вот теперь случай с алабаихой. И вообще рассказали, что им известно – семь собак именно хозяйских, мы не знаем сколько дворовых, отравлено».

Жоден із господарів загиблих собак до поліції не звернувся.

Марина Постол – зоозахисниця

«Это надо поддавать огласке, искать эту мразь. Мы тоже будем помагать. Мы на сполох бьём у себя в группах, рассказываем: если кто что заметит, подозрительный человек, который никогда не кормил животных, начинает кормить, да ещё особо чем-то вкусным, а не какими-то косточками, то, пожалуйста, фотографируйте, запоминайте, чтобы мы выяснили, кто этим занимается».

Марина Постол радить у таких випадках відправляти тіло домашнього улюбленця на розтин, щоб підтвердити причину смерті. І обов’язково звертатися до правоохоронних органів.

Передачі


ПогодаКурси валют