Get Adobe Flash player

На Чернігівщині живе двійник Тараса Шевченка

Шевченко, який любить детективи та фентезі, а також готувати яєчню з салом та помідорами. Переможець всеукраїнського конкурсу двійників Кобзаря Станіслав Новак показав, як живе точна копія поета вже у сучасному українському селі. Деталі в сюжеті.

Двійник Тараса Шевченка живе у селі Анисів, поблизу Чернігова. З поміж трьох десятків чоловіків, які зовні схожі на українського поета, переміг Станіслав Новак.

Та тільки Станіслав знімає домашню куртку і одягає  смушкову шапку та кожуха, він із звичайного мешканця села Анисів перетворюється у живого Тараса Шевченка. Про його схожість із поетом чоловік раніше навіть не думав, доки на роботі через вуса його не назвали «Нашим власним Кобзарем».

Станіслав Новак – двійник Шевченка

«Я вуса ще з армії ношу. Тоді ж і зачіска у мене інша була. Я прикривав свою лисину»

Відтоді Станіслав почав цікавитись життям поета.  І сам побачив в собі риси, притаманні Кобзарю. Знає, що Тарас Григорович полюбляв проводити час у шинках, і не приховує, що й сам може випити чарку за обідом. А от надмірну любов до жінок поета не розділяє, каже, — однолюб.

Дочка Лариса вирішила відправити фотографії батька на всеукраїнський конкурс двійників Шевченка. На перше місце, кажуть, і не сподівались. Та серед 30 кандидатів Станіслав Новак виявився найбільш схожим на поета. Головні судді та за сумісництвом організатори конкурсу брати Капранови сказали, що якби у конкурсі брав участь сам Шевченко, то він би йому програм.

Із фотографіями Станіслава Новака та Тараса Шевченка Суспільне йде до експерта-криміналіста. Тут розглядають обличчя, міряють довжину між зіницями, вивчають форму скул та щелепи.  Провідний фахівець з організації наукової роботи Маргарита Гарига каже, якщо поглянути на фото із наукової точки зору то Станіслав та Тарас — дві абсолютно різні людини. Втім спільні риси дійсно є.

Абсолютно схожих людей каже Маргарита Гарига не існує, навіть близнюки матимуть відмінні риси, за якими їх можна відрізняти. Схожим на Шевченка Станіслава Новака, каже фахівець, роблять його вуса.

Вдома ж Станіслава сприймають як знаменитість. На родинних святах вже стало за традицію читати вірші  Кобзаря. А дружина тепер слідкує аби чоловік відповідав славі свого іменитого двійника.

Передачі


ПогодаКурси валют